Kubica podpisał kontrakt z Lotosem. Polak nie będzie jeździł w WEC!

Robert Kubica podpisał kontrakt z firmą Lotos, a ta została oficjalnym sponsorem polskiego kierowcy. Kubica przyznał również, że nie będzie jeździł w serii WEC.

W czwartek odbyła się konferencja prasowa, na której Lotos oficjalnie zainaugurował współpracę z Robertem Kubicą. 

- Przez cały poprzedni rok byliśmy w kontakcie z Grupą Lotos w sprawie mojego powrotu do ścigania. Wcześniej razem pracowaliśmy przy WRC, a teraz wracamy do współpracy - mówił Kubica.

Na konferencji padło jednak ważne zdanie, że Robert Kubica nie będzie jeździł w serii WEC. Na sezon składa się dziewięć wyścigów zakończonych 24 godzinnym ściganiem na Le Mans. - Testy w WEC poszły dobrze, ale brakuje mi czasu i to akurat dobrze. Nie wystartuję w WEC, a jedynie skupiam się na Williamsie - zaznaczył Kubica.

Polski kierowca zaznaczył także, że jedną z najcudowniejszych historii w jego życiu był zeszłoroczny powrót na tor do Walencji. - Pierwsze okrążenia z Renault w Walencji to najpiękniejsze chwile w moim życiu - wspominał Kubica.

Umowa z Robertem Kubicą podpisano na jeden rok. Kubica będzie wykorzystywany przy wielu akcjach marketingowych, w tym przy promocji napoju energetycznego. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.