Kubica nie chciał oceniać kierowców Williamsa. "Nie mieli łatwo"

Robert Kubica przyznał, że Williams miał dużo problemów podczas kwalifikacji przed rozpoczynającym sezon GP Australii. Polski kierowca nie chciał jednak oceniać kierowców brytyjskiej stajni.

Robert Kubica wypowiedział się dla telewizji Eleven przed pierwszym wyścigiem F1 w tym sezonie.

- Byłoby niewłaściwe, gdybym mówił to, co myślę. Nie taka jest moja rola. Sądzę, że Lance wykonał dobrą robotę w kwalifikacjach. Nie miał łatwo, bo stracił cenny czas przed kwalifikacjami i nie mógł się do nich przygotować. To ważne, gdy ma się mało doświadczenia - mówił Kubica w sobotę na antenie Eleven Sports.

Pierwszy wyścig sezonu był pełen niepowodzeń dla zespołu Williamsa. W boldzie brytyjskiej stajni wiele rzeczy nie funkcjonowało tak, jak powinno. Lance Stroll pokusił się nawet o krytykę samochodu. Kierowca zajął 14. miejsce, ale przyznał, że na torze toczył walkę o przegranie.

Sergiej Sirotkin wypadł jeszcze gorzej, bo w jego aucie wysiadły hamulce. Rosjanin najechał jednak na foliowa torbę po kanapce, która doprowadziła do awarii układu hamulcowego w aucie Sirotkina i zmusiła kierowcę Williamsa do wycofania się po zaledwie pięciu okrążeniach.

Paddy Lowe przyznał, że przed kolejnym wyścigiem sezonu zespół czeka dużo pracy. -  Przeanalizujemy ten weekend  i zajrzymy bardziej w nasz samochód, by określić jego potencjał. Zobaczymy także, czego się nauczyliśmy po Australii - mówił Lowe po wyścigu. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.