Robert Kubica chwalony w El Confidencial. "Najlepszy kierowca Williamsa siedzi na ławce"

El Confidencial napisał, że najlepszy kierowca Williamsa siedzi na ławce rezerwowych. Hiszpańscy dziennikarze twierdzą, że Robert Kubica zasłużył na regularną rywalizację w wyścigach F1.

W Hiszpanii są zachwyceni polskim kierowcą. Jazda Kubicy podczas testów na torze Catalunya wywołała duże zamieszanie, a w mediach zaczęły pojawiać się informacje, że Polak powinien zostać kierowcą wyścigowym Williamsa.

Brytyjski zespół postawił na Siergieja Sirotkina i Lance'a Strolla. Kubica ma ich wspierać. - Wkład Kubicy to porady, pomysły i sugestie. Ma pomóc zespołowi osiągnąć lepsze wyniki. Siergiej i Lance są kierowcami, a Robert jest odpowiedzialny za rozwój. Nie ma powodu, żeby zmieniać role - powiedział Pady Lowe, dyrektor techniczny Williamsa.

El Confidencial nie zgadza się z decyzją władz zespołu. - Podczas testów na torze Catalunya musiał uczyć niedoświadczonych kierowców, jak utrzymać temperaturę opon w trudnych warunkach. Polak był w szoku - napisali Hiszpanie.

W artykule pojawiło się również zdanie następujące zdanie: Najlepszy kierowca Williamsa siedzi na ławce rezerwowych.

Nowy sezon F1 startuje już w najbliższy weekend. Pierwszy wyścig w Australii odbędzie się 25.03 (niedziela) o godz. 7.10.

Więcej o: