F1. Robert Kubica nie jest zagrożeniem dla Sirotkina i Strolla. Dyrektor Williamsa o Polaku

- Wkład Kubicy to porady, pomysły i sugestie. Ma pomóc zespołowi osiągnąć lepsze wyniki. Siergiej i Lance są kierowcami, a Robert jest odpowiedzialny za rozwój. Nie ma powodu, żeby zmieniać role - powiedział Paddy Lowe, dyrektor techniczny Williamsa.

Włoski 'Motorsport' opublikował wywiad z dyrektorem technicznym Williamsa. Paddy Lowe odniósł się do obecnej sytuacji w zespole oraz skomentował plotki, w których pojawiała się informacja, że Robert Kubica mógłby zastąpić jednego z kierowców wyścigowych Williamsa.

- Robert jest kierowcą rozwojowym, a celem zespołu jest wykorzystanie jego umiejętności i doświadczenia. Mamy ograniczone aktywności na torze, ale uważamy, że znaleziona równowaga jest dobra - przyznał Lowe.

Czy Kubica jest zagrożeniem dla kierowców wyścigowych?

- Wkład Kubicy to porady, pomysły i sugestie. Ma pomóc zespołowi osiągnąć lepsze wyniki. Siergiej i Lance są kierowcami, a Robert jest odpowiedzialny za rozwój. Nie ma powodu, żeby zmieniać role - zaznaczył dyrektor techniczny Williamsa.

Nowy sezon F1 startuje już w najbliższy weekend. Pierwszy wyścig w Australii odbędzie się 25.03 (niedziela) o godz. 7.10.

Więcej o: