Robert Kubica pierwszy za kierownicą Williamsa FW41

Robert Kubica będzie pierwszym kierowcą, który poprowadzi nowe auto Williamsa, model FW41 - donosi portal motorsport.com. Polak wsiądzie do samochodu już w niedzielę podczas kręcenia materiałów promocyjnych przez zespół na torze Aragon.

Każdy zespół może przed oficjalnymi testami F1 przejechać do 100 km tzw. shakedownu, która służą rozruchowi auta, ale przede wszystkim kręceniu materiałów promocyjnych i reklamowych. Williams zdecydował, że w niedzielę na torze Motorland Aragon przeprowadzi takie jazdy. A za kierownicą nowego modelu zespołu FW41 zasiądzie Robert Kubica. To rzadki przypadek, by w takiej roli występował kierowca rezerwowy.

Od poniedziałku do czwartku na torze Catalunya pod Barceloną odbędą się oficjalne testy F1. Williams w piątek ogłosił, kto i kiedy będzie jeździł. Kubicę za kierownicą auta Williamsa zobaczymy we wtorkowe i środowe popołudnie. Lance Stroll pojedzie w poniedziałek i wtorek rano oraz w czwartek popołudniu, a Siergie Sirotkin w poniedziałek popołudniu oraz we wtorek i czwartek rano. Poranne jazdy będą odbywać się w godzinach 9-13, a popołudniowe w godzinach 14-18.

Kubica w tym sezonie będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego i testowego. Polak ma zagwarantowane jazdy podczas oficjalnych sesji testowych - zarówno tych przed sezonem jak i w jego trakcie - a także podczas trzech piątkowych treningów: w Barcelonie, Austrii oraz Abu Zabi.

Kierowcami wyścigowymi Williamsa są Stroll i Sirotkin. To najmłodszy duet w całej stawce. W piątek zespół ogłosił, że rolę oficjalnego młodego kierowcy będzie pełnił Oliver Rowland i dostanie on szansę jazdy podczas majowych testów w Barcelonie.

Przedsezonowe oficjalne testy odbędą się między 26 lutego a 1 marca oraz 5 a 9 marca. Sezon F1 rozpocznie się 25 marca GP Australii w Melbourne.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA