F1. Williams zatrudnił kolejnego kierowcę

Brytyjczyk Oliver Rowland będzie pełnił funkcję oficjalnego młodego kierowcy Williamsa. Jest starszy od obu kierowców wyścigowych zespołu.

Rowland jest starszy o trzy lata od Siergieja Sirotkina i aż o sześć lat od Lance'a Strolla, czyli wyścigowych kierowców Williamsa. Brytyjski zespół ma najmłodszy i najmniej doświadczony duet w całej stawce.

Rowland dostanie szansę jazdy bolidem Williamsa podczas majowych testów w Barcelonie, a także spędzi długie godziny w symulatorze. W Barcelonie najprawdopodobniej podzieli auto z Robertem Kubicą. Polak w zespole pełni rolę kierowcy rezerwowego i testowego. Jazdę podczas oficjalnej sesji na torze Catalunya ma zagwarantowaną.

Rowland w tym roku skończy 26 lat. Oprócz pracy dla Williamsa będzie jeździł też w zespole Manor w serii WEC. Być może do tego zespołu trafi też Kubica, który nie wyklucza startów poza F1. W zeszłym sezonie Brytyjczyk był trzecim kierowcą Formuły 2 i pełnił funkcję młodego kierowcy w Renault.

- Cieszę się z tej szansy. Pojadę w testach w Barcelonie i, jeśli tam wszystko dobrze pójdzie, to może dostanę szansę w trakcie sezonu. Będę też dużo pracował dla fabryki - mówił kierowca.

Rowland mógł zostać z Renault, ale uważał, że przejście do Williamsa daje mu szanse na szybszy rozwój.

- Oliver jest bardzo utalentowanym młodym kierowcą. Ścigał się na wielu torach znanych z F1 i ma doświadczenie oraz wiedzę, która uzupełni prace naszego zespołu inżynierów - stwierdziła Claire Williams, szefowa zespołu.

Formuła 1. Kubica rezerwowym kierowcą w Williamsie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.