Formuła 1. Red Bull pokazał nowe auto, Daniel Ricciardo kilka godzin później je rozbił

Daniel Ricciardo rozbił nowy bolid zespołu Red Bull podczas kręcenia materiałów promocyjnych. Kilka godzin wcześniej team zaprezentował RB14 w niesamowitym malowaniu.

W poniedziałek Red Bull pokazał nowe auto. Samochód nazywa się tak: Aston Martin Red Bull Racing Red Bull RB14 TAG Heuer. Ale więcej niż o długiej nazwie, mówiło się o niesamowitym maskującym malowaniu, które ma być stosowane podczas jazd testowych od 26 lutego w Barcelonie.

Po prezentacji na torze Silverstone za kierownicą samochodu zasiadł Daniel Ricciardo, który miał pokonać 100 km testowych, na które zespół dostał zgodę od FIA ze względu na kręcenie materiałów promocyjnych.

Ricciardo zbytnio się nie najeździł. Po przejechaniu około jednej trzeciej zaplanowanego dystansu Australijczyk na mokrym torze stracił panowanie nad samochodem i uderzył w barierę. Kierowcy nic się nie stało, ale, jak donosi motorsport.com, auto zostało poważnie uszkodzone.

Ale i wcześniej filmowanie nie szło najlepiej. Początek zdjęć opóźnił się, bo silnik miał problem z pobieraniem paliwa ze zbiornika.

Oficjalne testy F1 rozpoczną się 26 lutego, a kierowcy będą jeździć po torze Catalunya. Sezon rozpocznie się 25 marca od Grand Prix Australii.

Formuła 1. Kubica rezerwowym kierowcą w Williamsie

Więcej o: