Daniił Kwiat testował auto serii NASCAR

Daniił Kwiat, który jest jednym z rywali Roberta Kubicy do miejsca w zespole Williams, testował w auto serii NASCAR na włoskim torze Franciacorta.

We Włoszech odbywały się testy europejskiej edycji najpopularniejszej serii wyścigów w USA. Brali w nich udział m.in. motocyklista Marco Melandri i czy kierowca serii WTCC Kris Richard. Największe poruszenie wywołały jednak jazdy Kwiata.

Rosjanin w poniedziałek przejechał 20 okrążeń za kierownicą Chevroleta napędzanego potężnym silnikiem V8.

- Znamy się dobrze z Aleksem Kalifim, który jest szefem jednego z zespołów. Zaprosił mnie, bym spróbował czegoś nowego i dobrze się bawił. Szybko poczułem się pewnie za kierownicą i cieszyłem się jazdą - mówił Kwiat, ale na razie swojej przyszłości ze startami w NASCAR nie wiąże.

Dla Rosjanina priorytetem jest powrót do Formuły 1. Po tym jak zwolnił go zespół Toro Rosso, kierowca walczy o miejsce w Williamsie. Jest jednym z kontrkandydatów Roberta Kubicy, który w ostatnich dniach listopada testował z zespołem w Abu Zabi. Williams na jazdy testowe Kwiata nie zaprosił. W gronie kandydatów są jeszcze Siergiej Sirotkin oraz Paul di Resta. Williams swoją decyzję planuje ogłosić przed świętami Bożego Narodzenia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.