Robert Kubica na gali magazynu "Autosport". Ogier: Mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy cię w aucie F1

Robert Kubica podczas gali "Autosport Awards" wręczył statuetkę dla najlepszego kierowcy rajdowego sezonu Sebastienowi Ogierowi, a ten na scenie życzył Polakowi szybkiego powrotu do F1.

W garniturze i z muszką pod szyją - tak ubranego Roberta Kubicy zbyt często zobaczyć nie można. Polak był jednym nie tylko jednym z gości gali "Autosport Awards", ale został też poproszony o wręczenie jednej z nagród.

Impreza organizowana jest od 1982 roku i na niej nagradzane są największe gwiazdy motorsportu. Kubica wręczał statuetkę dla najlepszego kierowcy rajdowego. Zanim jednak do tego doszło, rozmawiał z prowadzącym imprezę byłym kierowcą F1 Davidem Coulthardem. Porównał to, jak się prowadzi auto F1 i rajdowe, podzielił się też wrażeniami z ostatnich testów w Abu Zabi.

- Przez trzy lata jeździłem w rajdowych mistrzostwach świata. To zupełnie inny sport, nie ma nic wspólnego z Formułą 1. Jako kierowca rajdowy musisz przystosować się do zmiennych warunków. A na torze musisz być bardzo precyzyjnym - powiedział Polak.

- Ten rok był dla mnie wspaniały. Nie startowałem w tym roku, ale i tak osiągnąłem bardzo wiele. Moja kariera została zakłócona, ale udaje mi się adaptować do nowych warunków. Nawet nie zdawałem sobie sprawy, jak wiele zależy od głowy - dodał.

Kubica wręczył nagrodę Sebastienowi Ogierowi, który po raz piąty z rzędu został rajdowym mistrzem świata. Francuz na scenie powiedział do Polaka: Robert, mam nadzieję, tak jak wszyscy, że wkrótce zobaczymy cię znów w aucie F1. Obaj kierowcy zostali pożegnani gromkimi brawami.

Powrót Kubicy do F1 wciąż jest niewiadomą. Polak pod koniec listopada testował z zespołem Williams i wydaje się poważnym kandydatem do fotela kierowcy tej stajni, ale Brytyjczycy nie spieszą się z decyzją. Prawdopodobnie ogłoszą ją przed Bożym Narodzeniem.

Więcej o: