Formuła 1. Felipe Massa: Wiem już kto mnie zastąpi

- Nie muszę obstawiać, kto mnie zastąpi. Ale nie powiem. Mam nadzieję, że to będzie dobre dla zespołu - powiedział Felipe Massa.

Podczas czwartkowych spotkań z mediami przed Grand Prix Abu Zabi kierowcy Williamsa byli przepytywani dziennikarzy już w kontekście przyszłości. Dla Felipe Massy będzie to nie tylko ostatni wyścig w barwach brytyjskiej stajni, ale i ostatni w F1 w ogóle. Coraz więcej wskazuje na to, że Brazylijczyka zastąpi Robert Kubica, choć Polak nie jest jedynym kandydatem.

Massa zapytany o swojego następcę, powiedział: Wydaje mi się, że już wiem. Nie muszę niczego obstawiać. Ale nie powiem. Mam nadzieję, że to będzie dobre dla zespołu.

Przyznał jednak, że to, kto go zastąpi, nie ma dla niego wielkiego znaczenia. - Kończę karierę, więc szczerze mówiąc mój następca nie ma dla mnie znaczenia. Liczy się dla mnie, że dobrze się z tym czuję, jestem zadowolony i życzę jak najlepiej całemu zespołowi - powiedział.

Wyścig w Abu Zabi odbędzie się w niedzielę. Dwa dni później na torze Yas Marina zostaną przeprowadzone testy opon Pirelli na sezon 2018. Za kierownicą auta Williamsa zobaczymy Roberta Kubicę. Polak we wtorek będzie jeździł rano, a popołudniu przekaże auto Lance’owi Strollowi. W środę najpierw samochód poprowadzi Siergiej Sirotkin, który raczej nie walczy z Polakiem o miejsce w składzie, a próbuje złapać fuchę trzeciego kierowcy. Kubica będzie testował auto i opony w środowej sesji popołudniowej.

Williams jeszcze nie zapowiedział, kiedy ogłosi, kto będzie reprezentował jego barwy w przyszłym sezonie obok Strolla.

Więcej o: