"Robert Kubica prawie na pewno pojedzie w Abu Zabi"

Dyrektor techniczny Williamsa, Paddy Lowe, powiedział w rozmowie ze Sky Sports, że niemal pewny jest występ Roberta Kubicy na testach zespołu w Abu Zabi, które odbędą się w dniach 28-29 listopada.

W Abu Zabi Williams będzie chciał prawdopodobnie sprawdzić formę kilku kierowców, z których jeden zajmie miejsce kończącego po sezonie karierę Felipe Massy. Jednym z nich będzie Robert Kubica, który ma realne szanse na powrót do F1 w przyszłym sezonie.

Wielkie zainteresowanie

- Niemal na pewno damy mu jeden z dni testów w Abu Zabi. Zdaję sobie sprawę, że temat powrotu Roberta budzi teraz wielkie zainteresowanie, ale niestety w tej chwili nie mogę nic więcej dodać – powiedział w rozmowie ze Sky Sports dyrektor techniczny Williamsa, Paddy Lowe.

Kto będzye rywalem?

Nie znamy nazwisk pozostałych uczestników listopadowych testów. Istnieje możliwość, że obok Kubicy pojedzie tylko podstawowy kierowca Williamsa, Lance Stroll, ponieważ Lowe zapytany o m.in. Pascala Wehrleina, nie udzielił żadnej odpowiedzi.

Nie poznaliśmy także odpowiedzi na pytanie, czy Kubica wróci na stałe do F1. Zespół pytany o tę kwestię był bardzo oszczędny w słowach, tłumacząc, że „nie podejmują tak ważnych decyzji w krótkim czasie i na tym etapie nie zdradzą nic więcej”.

Zobacz wideo
Więcej o: