Ekspert BBC: Williams bardzo chce Roberta Kubicę. Jest jednak jedno "ale"

Ekspert od Formuły 1 w BBC, Andrew Benson, jest zdania, że Williams już niebawem zakontraktuje Roberta Kubicę. Jedynym problemem ma być ponoć długa absencja Polaka i pytanie, czy da radę fizycznie rywalizować na najwyższym poziomie.

Felipe Massa zwołał niedawno konferencję prasową na 8 listopada, aby podzielić się z mediami planami na przyszłość. Brazylijczyk zdecydował się ostatecznie zrobić to wcześniej i w sobotę 4 listopada wstawił do internetu film, na którym informuje o zakończeniu kariery sportowej.

W zespole Williamsa utworzyła się więc luka, którą należy wypełnić przed rozpoczęciem następnego sezonu. Szef działu F1 w BBC, Andrew Benson, twierdzi, że najbliżej zastąpienia Massy jest Robert Kubica. Szefowie ekipy z Grove zastanawiają się jednak, czy Polak wytrzyma fizycznie trudy wyścigów.

- Williams jest skłonny zakontraktować Roberta Kubicę. Zespół woli jednak poczekać z podjęciem ostatecznej decyzji z powodu długiej przerwy Polaka od F1. Nie wiadomo bowiem, czy jest on wystarczająco silny, by konkurować na najwyższym poziomie. Trzeba pamiętać, że wypadek z 2011 roku spowodował u niego zanik mięśni w prawej ręce – powiedział Benson.

Pozostałymi kandydatami do zastąpienia Massy są Paul di Resta, Pascal Wehrlein i Daniił Kwiat. Żaden z nich nie cieszy się jednak takim zainteresowaniem jak Kubica.

Zobacz wideo
Więcej o: