Formuła 1. Robert Kubica otrzymał propozycję kontraktu od Williamsa. Polak weźmie udział w kolejnych testach

Robert Kubica otrzymał ofertę kontraktu od Williamsa. Polski kierowca niebawem weźmie udział w testach na torze w Abu Zabi - informuje brazylijska dziennikarka Juliana Cerasoli, zajmująca się Formułą 1.

Zdaniem dziennikarki szefowie Williamsa przedstawili Kubicy wstępną ofertę umowy, która miałaby zacząć obowiązywać od przyszłego sezonu. Nic jednak nie jest jeszcze przesądzone, ponieważ Polak, który ma wziąć udział w jazdach testowych na torze w Abu Zabi, nie jest w 100% zdecydowany na przyjęcie oferty. Ostateczna decyzja ze strony zawodnika oraz szefów Williamsa ma zostać podjęta do końca roku.

Williams nowego kierowcy szuka od kilku miesięcy i to właśnie 32-latek jest faworytem do podpisania umowy z teamem F1. Kubica brał już udział w testach na Silverstone i Hungaroringu, gdzie zaprezentował się bardzo dobrze i osiągał lepsze czasy niż Paul di Resta, rezerwowy kierowca Williamsa.

- Williams chce dać kolejną okazję Robertowi Kubicy, który miałby testować samochód w Abu Zabi. Ponadto Polak ma też przyprowadzić ze sobą sponsora. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że choć Kubica dostał wstępną propozycję umowy, nic nie jest jeszcze przesądzone - pisze Cerasoli.

Dziennikarka dodała również, że cała sytuacja negatywnie wpływa na czołowego kierowcę Williamsa, Felipe Massę, którego zastąpić ma właśnie Kubica. - W ostatnich tygodniach widziałam, że Felipe Massa jest bardzo zdenerwowany tym, w jaki sposób Williams go traktuje. Widać, że ma obawy, że nie pojawi się w przyszłym roku na starcie, choć czuje, że mógłby nawiązać walkę z najlepszymi. Nie chce dotrzeć do Grand Prix Brazylii będąc w takiej samej sytuacji, co Rubens Barrichello w sezonie 2011 - dodaje Juliana Cerasoli.

Barichello w sezonie 2011 również był kierowcą Williamsa. Brazylijczyk został wówczas odstawiony z dnia na dzień, nie dostając szansy na pożegnanie się z publicznością.

Poza Kubicą szefowie teamu rozważają również kandydatury innych kierowców, w tym Daniła Kvyata oraz Daniel Ricciardo, który wciąż nie przedłużył kontraktu z Red Bullem.

Więcej o: