F1. Andrew Benson: To mógłby być dobry ruch Williamsa

Jeśli Kubica pokaże się jako kierowca w formie bliskiej do tej, którą prezentował przed wypadkiem, może być ciekawą alternatywą dla zespołu, a Williams za umożliwienie powrotu Kubicy, cieszyłby się niesamowitym zainteresowaniem - uważa ekspert od F1 z BBC Andrew Benson.

Coraz mniej niewiadomych na rynku transferowym w F1, a tym samym coraz mniej szans dla Roberta Kubicy na znalezienie miejsca w kokpicie na przyszły rok. Po tym, jak Polak nie przekonał do siebie zespołu Renault (wybór padł na Carlosa Sainza), wydaje się, że najbliżej jest mu do zespołu Williamsa, który na przyszły rok ma potwierdzonego tylko młodziutkiego Lance’a Strolla.

- To mógłby być dobry ruch Williamsa. Ich opcje są ograniczone. Mogą zatrzymać Felipe Massę, ale nie wszyscy w zespole uważają, że to jest dobry pomysł. Zabezpieczeniem jest rezerwowy kierowca Paul di Resta, do wzięcia jest też Joylon Palmer, którego nie chciało Renault, ale nim Williams się nie interesuje - opisuje sytuację dziennikarz BBC Andrew Benson.

Jak podkreśla Benson, Renault dokładnie sprawdziło Kubicę zanim zdecydowało we wrześniu, że nie będzie się dla nich ścigał w kolejnym sezonie. - Williams jednak ma więcej czasu i być może ich oczekiwania nie są tak duże, jak zespołu, który w ciągu kilku lat chce walczyć o mistrzostwo - dodaje ekspert BBC.

Polak miał już testować bolid Williamsa w symulatorze, te testy miały wypaść bardzo dobrze, a do tego zespół zastanawia się nad przetestowaniem możliwości Polaka na torze. Mówi się o jazdach autem z 2014 roku, czyli już z systemem hybrydowym, które jest wykorzystywane do szkoleniowych przejazdów dla Strolla. Testy mogłyby się odbyć w Japonii lub Brazylii.

- W ogóle by mnie nie zaskoczyło to, że Kubica przetestuje ich samochód w najbliższych tygodniach - stwierdza Benson.

- Jeśli test Kubicy z Williamsem będzie nieudany, w zespole zostanie Massa. Jeśli Kubica pokaże się jako kierowca w formie bliskiej do tej, którą prezentował przed wypadkiem, może być ciekawą alternatywą dla zespołu, a Williams za umożliwienie powrotu Kubicy, cieszyłby się niesamowitym zainteresowaniem - ocenia ekspert BBC.

Więcej o: