BBC: Kubica znowu w bolidzie Formuły 1! Renault podekscytowane formą Polaka

Jak podaje brytyjskie BBC.com, Robert Kubica ponownie pojawi się w bolidzie Formuły 1. Renault zaplanowało już kolejne prywatne testy dla polskiego kierowcy! Brytyjski portal donosi, że szefowie zespołu są podekscytowani świetnym tempem Kubicy.

Wszystko wskazuje na to, że Robert Kubica znów zasiądzie w bolidzie F1. Krakowianin w czerwcu po raz pierwszy przetestował auto Renault i jego testy wypadły na tyle dobrze, że zespół postanowił dać Polakowi kolejną szansę. 

Tempo na Formułę 1

Według informacji BBC, podczas czerwcowych testów Kubica prezentował się znacznie lepiej niż rezerwowy kierowca - Siergiej Sirotkin. Co więcej, BBC podaje, że w symulatorach Kubica osiąga wyniki podobne do tych uzyskiwanych przez Nico Hulkenberga, czyli lepszego z dwójki kierowców Renault.  

Brytyjczycy podają, że testy zostały już zaplanowane, ale na razie nie wiadomo kiedy i na jakim torze będzie można ponownie zobaczyć Polaka. 

Można więc uznać, że Renault powoli przygotowuje Roberta Kubicę do ewentualnego zastąpienia słabo radzącego sobie Jolyona Palmera. Wątpliwości dotyczących ograniczeń fizycznych Polaka nadal jest bardzo dużo i tylko kolejne kilometry spędzone na torze mogą dać odpowiedź, czy Kubica ponownie pojawi się w stawce Formuły 1

Kubica ponownie wsiadł do bolidu Formuły 1. Polski kierowca poprowadził model Renault z 2012 roku podczas imprezy motoryzacyjnej w Anglii

.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.