Formuła 1. Mercedes ostatnią szansą Fernando Alonso na tytuł

Fernando Alonso może zostać kierowcą McLarena mimo negatywnych komentarzy jego menedżera - uważa Giancarlo Minardi, u którego Hiszpan debiutował w F1.

Minardi mówi, że Mercedes ma trzy drogi, którymi może pójść w poszukiwaniu następcy dla Nico Rosberga. - Mogą wziąć młodego kierowcę, który będzie zdobywał doświadczenie u boku Lewisa Hamiltona jak np. Ocon czy Wehrlein. Drugą opcją mógłby być ktoś, kto ma już trochę doświadczenia, ale jeszcze też duży potencjał jak Bottas albo sięgnąć po sprawdzonego kierowcę z czołówki. Jeśli zdecydują się na trzecią opcję, widzę w tej roli Alonso, mimo negatywnych komentarzy jego menedżera - powiedział.

Kilka dni temu Flavio Briatore, który reprezentuje Alonso, powiedział w "La Gazzetta dello Sport", że Hiszpan nigdzie się nie wybiera. - Mamy podpisany kontrakt z McLarenem i zamierzamy go wypełnić - powiedział.

Minardi, w którego zespole Alonso stawiał pierwsze kroki w F1, uważa, że Hiszpan jest najlepszym kierowcą w F1. - W McLarenie nie ma szans na tytuł i myślę, że po sezonie 2017 będzie zastanawiał się nad emeryturą. Mercedes byłby jego ostatnią szansą na tytuł - powiedział.

Jeśli Alonso przeszedłby do Mercedesa, to znów utworzyłby duet z Lewisem Hamiltonem. W sezonie 2007 obaj jeździli dla McLarena, skończyli z takim samym wynikiem punktowym, ale to Brytyjczyk był wyżej, bo miał więcej drugich miejsc. Ich współpraca nie układała się najlepiej, o czym dobrze wiedzą szefowie Mercedesa. To m.in. dlatego jeszcze nie podjęli próby kontaktu z przedstawicielami zespołu McLaren.

Za głównych kandydatów do zastąpienia Rosberga uważa się Valtteriego Bottasa z Williamsa lub Pascala Wehrleina, który jest rezerwowym kierowcą Mercedesa. Bottas ma kontrakt z obecnym zespołem do końca 2017 roku, ale jednym z jego menedżerów jest Toto Wolff, który jest... szefem Mercedesa. Williams Bottasa puścić raczej nie będzie chciał tak łatwo, bo drugim kierowcą zespołu jest ledwie 18-letni debiutant Lanec Stroll.

Zachwycająca Hiszpanka chce jeździć w F1! Piękna kobieta w męskim świecie

Zobacz wideo
Więcej o: