F1. Button: Hamilton, zapłać mi, to wyeliminuję Rosberga

Kończący karierę w F1 Jenson Button zażartował, że jeśli Lewis Hamilton mu zapłaci, to wyeliminuje z GP Abu Dhabi Nico Rosberga i pomoże swojemu rodakowi w zdobyciu tytułu.

Przed ostatnim wyścigiem sezonu F1 szansę na tytuł ma dwóch kierowców Mercedesa - Nico Rosberg i Lewis Hamilton. Rosberg prowadzi z 367 punktami. Hamilton ma 355 punktów. Niemiec jest w komfortowej sytuacji, bo nawet trzecie miejsce odbiera jakiekolwiek szanse Brytyjczykowi. Hamilton, by obronić tytuł, musi liczyć na pech rywala.

W magazynie "GQ" Jenson Button, dla którego będzie to ostatni wyścig w Formule 1 (Brytyjczyk kończy karierę), zażartował, że jest gotów wyeliminować z wyścigu Rosberga, jeśli Hamilton mu zapłaci.

- Nico zdobędzie tytuł chyba, że ktoś się z nim zderzy. Lewis jest bogaty, ma mnóstwo pieniędzy, lata po świecie prywatnym odrzutowcem, więc myślę, że stać go, by mi zapłacić - mówił Button.

- Jedyną szansę, żeby ten plan wypalił, będę miał tylko wtedy, gdy Rosberg będzie mnie dublował, bo mój bolid nie jest wystarczająco szybki. Tak czy inaczej, czekam na oferty - zażartował Button.

Zobacz wideo

Zachwycająca Hiszpanka chce jeździć w F1! Piękna kobieta w męskim świecie

Więcej o: