Leczenie Michaela Schumachera kosztuje jego rodzinę fortunę. Ok. 10 mln euro rocznie!

Leczenie Michaela Schumachera kosztuje fortunę. Według angielskich mediów rodzina byłego mistrza świata Formuły 1 wydaje na ten cel 191 tys. euro tygodniowo - czyli prawie 10 mln euro rocznie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasSchumacher miał wypadek podczas jazdy na nartach poza szlakiem 29 grudnia 2013roku we francuskich Alpach. Przewrócił się i uderzył głową w skałę. Miał kask, ale siła uderzenia była tak duża, że doznał poważnego urazu mózgu. Został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną, w której pozostawał aż do 16 czerwca 2014roku. Do tego czasu stracił 20 kilogramów masy ciała. Lekarz, który go operował, powiedział, że do pełni zdrowia będzie wracał latami. Obecnie przebywa w swoim domu niedaleko Lausanne w Szwajcarii.

Mamy bardzo niewiele informacji o jego stanie zdrowia. Przed kilkoma dniami Luca di Montezemolo, były szef Ferrari w rozmowie z "La Gazzetta dello Sport" powiedział, że wiadomości o stanie zdrowia Michaela Schumachera które do niego docierają nie są dobre. Jednak nikt z bezpośredniego otoczenia Niemca nie skomentował tych doniesień i nie udziela żadnych informacji.

Leczenie i rehabilitacja mają kosztować rodzinę Schumachera 191 tys. euro tygodniowo, czyli prawie 10 mln euro rocznie. Niemiec w szpitalu jest już ponad dwa lata, ale jego rodzina nie powinna narzekać na brak środków. Magazyn "Bilanz" wycenił jej majątek na 700 mln euro.

Niemiecki kierowca siedem tytułów mistrza świata F1 wywalczył w latach 1994-1995 oraz 2000-2004. Karierę zakończył w 2012 roku.

Obserwuj @sportpl

Antyrekordy świata! Polacy z Robertem Mateją w składzie bardzo mocni, ale przegrali! 68 metrów wielkiego mistrza

Zobacz wideo
Więcej o: