Formuła 1. Renault zaprezentowało bolid i ogłosiło skład kierowców

Duńczyk Kevin Magnussen i Brytyjczyk Jolyon Palmer będą kierowcami Renault F1 w sezonie 2016. Wracająca do stawki francuska stajnia jako pierwsza zaprezentowała w środę nowy bolid.

Magnussen w poprzednim sezonie był trzecim zawodnikiem McLarena. Rok wcześniej debiutował w Formule 1 jako pełnoprawny kierowca, w pierwszym wyścigu (GP Australii 2014) zajmując sensacyjne drugie miejsce. 25-letni Duńczyk w ostatniej chwili zastąpił w szeregach francuskiej stajni Pastora Maldonado.

Palmer (syn byłego kierowcy F1 Jonathana Palmera) w tym sezonie debiutuje w Formule 1. Poprzedni rok Brytyjczyk spędził w ekipie Lotusa, pełniąc funkcję trzeciego kierowcy zespołu. W 2014 roku Palmer zdobył mistrzostwo świata serii GP2.

Powrót Renault

Renault F1 wraca do Formuły 1 jako ekipa fabryczna po czterech latach. W 2012 roku francuską stajnię zastąpił Lotus, który w stawcę był przez trzy ostatnie sezony. Po ostatnim z ekipy odszedł Romain Groesjean i Pastor Maldonado.

Odejście Wenezuelczyka, który wnosił do Lotusa duży kapitał to największe zaskoczenie początku sezonu. Maldonado, który w 2012 roku wygrał GP Hiszpanii po pięciu latach najprawdopodobniej żegna się z Formułą 1.

Przed startem sezonu do obsadzenia pozostały jeszcze dwa miejsca. Jedynym zespołem, który jeszcze nie ogłosił składu kierowców na nowy sezon jest Manor.

Nowy sezon Formuły 1 startuje 20 marca w Melbourne. W tym roku kierowcy wezmą udział w rekordowej liczbie wyścigów. Będzie ich 21. Sezon zakończy się 27 listopada w Abu Zabi.

Pierwszy bolid Formuły 1 na nowy sezon zaprezentowany! Efektowny powrót Renault

 

Renault RS16 w pełnej okazałościRenault RS16 w pełnej okazałości Renault F1

Więcej o: