Formuła 1. Mniej testów w sezonie 2016

Zespoły F1 przed kolejnym sezonem odbędą tylko dwa czterodniowe testy - podał Autosport. Co więcej, po raz pierwszy od 2011 roku nie będzie też testów w trakcie sezonu.

W przyszłorocznym kalendarzu zaplanowano rekordową liczbę 21 wyścigów Grand Prix i to jest główny powód, dla którego władze F1 postanowiły ograniczyć liczbę testów. Do tej pory teamy Formuły 1 przed każdym sezonem miały możliwość wzięcia udziału w trzech lub czterech czterodniowych testach, teraz będą miały do dyspozycji tylko osiem testowych dni przed inauguracyjnym wyścigiem sezonu 2016, który 3 kwietnia odbędzie się w Australii na torze w Melbourne.

Testy przed kolejnym sezonem F1 odbędą się na torze Catalunya pod Barceloną - pierwsze potrwają od 1 do 4 marca, kolejna sesja odbędzie się dwa tygodnie później (15-18 marca).

Co więcej, F1 zrezygnowała z testów w trakcie sezonu. To pierwszy taki przypadek od 2011 roku. Dla wielu zespołów testy w trakcie sezonu były okazją, by sprawdzić poprawki do bolidów, dać szansę kierowcom rezerwowym czy sprawdzić potencjalnych kandydatów do F1. W tym roku dwudniowe testy odbyły się w Barcelonie i na Red Bull Ring w Austrii.

W kolejnym sezonie F1 weźmie udział 11 zespołów. Do 10 teamów znanych z tego sezonu dołączy nowa ekipa - Haas.

Przerażający wypadek w NASCAR. "Jestem w szoku, że on w ogóle żyje" [ZDJĘCIA i WIDEO]

źródło: Okazje.info

Więcej o: