F1. Vettel pierwszy raz za kierownicą Ferrari

Sebastian Vettel w miniony weekend po raz pierwszy usiadł za kierownicą Ferrari. Były czterokrotny mistrz świata na torze Fiorano najpierw jeździł drogowym Ferrari 458 Italia, a potem bolidem Ferrari z 2012 roku.

Vettel był kierowcą Red Bulla od 2009 roku, ale po ostatnim rozczarowującym sezonie ogłosił, że odchodzi z Red Bulla. Szybko okazało się, że jego nowym zespołem będzie Ferrari, w którym zastąpi Alonso i stworzy duet kierowców z Raikkonenem. Alonso trafił najprawdopodobniej do McLarena, który będzie napędzany nowymi silnikami Hondy.

- Oczywiście, to był fantastyczny dzień - powiedział Vettel oficjalnej stronie Ferrari. - Istnieje wiele bajek o Ferrari i o tym, jak to jest prowadzić czerwony samochód. Na koniec mogę tylko je potwierdzić - stwierdził Niemiec. - To naprawdę, naprawdę wyjątkowe czuć się częścią tego zespołu, być w środku samochodu, widzieć ludzi przychodzących i próbujących wspiąć się po ścianach, żeby zobaczyć samochód. To z całą pewnością coś bardzo magicznego- stwierdził Vettel.

Vettel prowadził bolid w białym kasku z napisem "mój pierwszy dzień w Ferrari". - Byłem tutaj dawno temu jako małe dziecko, jeżdżąc przez Maranello i próbując spojrzeć przez ogrodzenie, chcąc dostrzec spojrzenie Michaela [Schumachera] ścigającego się na torze. Cóż, dziś to ja byłem tym, który się ścigał i widział dookoła tifosi (kibiców Ferrari). - Czułem się fantastycznie, będąc oficjalnie członkiem zespołu. Oczywiście jest to dla mnie zupełnie inny kolor - każdy jest ubrany na czerwono, wszystko jest czerwone - ale to coś naprawdę wyjątkowego i nie mogę się doczekać tego wyzwania, które przyjęliśmy na następne lata.

Nowy sezon Formuły 1 staruje w marcu w Australii.

Przeczytaj o człowieku, który zbudował imperium Formuły 1 >>

 

Vettel pierwszy raz za kierownicą Ferrari [ZDJĘCIA]

źródło: Okazje.info

Więcej o: