Formuła 1. W 2016 roku Azerbejdżan zorganizuje... Grand Prix Europy

W 2016 roku Azerbejdżan zorganizuje Grand Prix Europy. Tym samym potwierdziły się informacje sprzed kilku tygodni, mówiące o tym, że Formuła 1 zawita do Baku. Dziwić może nazwa wyścigu. Azerbejdżan w całości bowiem leży w Azji.

Na początku maja azerski minister sportu Azad Rahimov poinformował, że podpisał umowę z Berniem Ecclestonem, zakładającą organizację wyścigu Formuły 1 w Baku. W piątek Rahimov potwierdził wcześniejsze doniesienia. - Cieszę się, że mogę oficjalnie potwierdzić organizację przez Baku wyścigu Formuły 1. To istotny rozdział w naszym rozwoju. W końcu to największa impreza sportowa na świecie - ogłosił minister sportu Azerbejdżanu. Rahimov dodał, że będzie to uliczny wyścig, który "zaprezentuje malownicze części miasta".

Nazwa Grand Prix Europy może dziwić, bowiem Azerbejdżan w całości znajduje się w Azji.

Po raz pierwszy międzynarodową imprezę wyścigową Baku zorganizowało w 2012 roku podczas Baku City Challenge. Zmagania odbyły się na krótkiej pętli o długości 1,33 mili. W poprzedniej kampanii na wydłużonym o blisko 3 mile torze odbył się finał GT Series.

Więcej o: