GP Wielkiej Brytanii. Jubileusz Felipe Massy. "Chcemy utrzymać dobre tempo"

- Mamy nadzieję, że uda nam się utrzymać dobre tempo z Austrii. Oprócz tego zależy nam też ogromnie na zdobyciu kolejnych punktów - mówi przed GP Wielkiej Brytanii Felipe Massa, dla którego będzie to 200. wyścig w karierze. Relacja od 14 w niedzielę w Sport.pl

Grand Prix Wielkiej Brytanii, jak i sam tor Silverstone to dwie legendy Formuły 1 - przez wielu kierowców ten obiekt bywa nazywany "Świątynią Motorsportu". Już w najbliższy weekend obaj kierowcy zespołu Williams Martini Racing będą walczyć o kolejne punkty na tym wyjątkowo szybkim i bardzo lubianym torze. W trakcie tego wyścigu Felipe Massa będzie celebrował 200. start w Formule 1 . W tym roku wyścig na torze Silverstone także obchodzi jubileusz - to będzie 50. Grand Prix organizowane na tym obiekcie!

Wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii jako jeden z nielicznych organizowany jest od początku istnienia serii Formuły 1, czyli od 1950 roku. Jego historia jest bardzo mocno związana z wieloma sukcesami zespołu Williams - to tu team wygrał po raz pierwszy w 1979 roku. To także miejsce, gdzie zespół pod wodzą Franka Williamsa zdobył 100. Grand Prix i dokonał tego Jacques Villeneuve w 1997 roku.

Wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii odbędzie się 6 lipca o godzinie 14. Zespół Williams Martini Racing po ostatnim Grand Prix Austrii znajduje się na 5. pozycji w klasyfikacji konstruktorów z 85 punktami na koncie.

Felipe Massa - kierowca zespołu WILLIAMS MARTINI RACING:

Silverstone będzie dla nas wyjątkowy w tym roku. Po pierwsze to nasz domowy wyścig, a po drugie w tym roku będę tu świętował 200. Grand Prix. Fani w Wielkiej Brytanii uwielbiają Formułę 1, dlatego cudownie będzie czuć ich wsparcie. Silverstone to bardzo szybki tor, na którym liczy się trakcja i docisk aerodynamiczny. Bardzo lubię kombinację zakrętów Maggotts - Becketts, ponieważ jest to bardzo szybka część toru. Jeżeli chcemy osiągnąć dobry czas okrążenia, ważne jest, aby przejechać ją prawidłowo. Mamy nadzieję, że uda nam się utrzymać dobre tempo z Austrii. Oprócz tego zależy nam też ogromnie na zdobyciu kolejnych punktów.

Valtteri Bottas - kierowca zespołu WILLIAMS MARTINI RACING:

Nie mogę się już doczekać startu na torze Silverstone, ponieważ ten wyścig wiele dla nas znaczy. To nasze domowe Grand Prix, dlatego mamy nadzieję, że na torze pojawią się nasi pracownicy z fabryki, aby nas wspierać. Liczymy na dobry start, jednak musimy zaczekać i sprawdzić, jak nasze bolidy będą się zachowywały na torze. Chcemy utrzymać naszą formę z Austrii, dlatego oczekujemy dobrego wyniku także tym razem.

Więcej o: