Bild: Stan Michaela Schumachera pogorszył się. Niemiec ma zapalenie płuc

Jak dowiedzieli się dziennikarze niemieckiej gazety, trwające od kilkunastu dni wybudzanie Michela Schumachera jest zagrożone z powodu infekcji.

Michael Schumacher od 46 dni znajduje się na oddziale intensywnej terapii kliniki w Grenoble, po tym jak uległ wypadkowi na nartach. Dwa i pół tygodnia temu lekarze rozpoczęli proces wybudzania Niemca ze śpiączki. Jak jednak donosi "Bild", w ubiegłym tygodniu lekarze zdiagnozowali u byłego mistrza F1 zapalenie płuc i być może spowoduje to przerwanie procedury.

"Bild" pisze, że Schumacherowi podano mocne antybiotyki. Menedżerka Schumachera nie komentuje tych wiadomości.

Jak groźne jest zapalenie płuc w czasie śpiączki i jak do niego doszło? Na łamach "Bilda" wypowiada się prof. Heinzpeter Moecke z kliniki Asklepios w Hamburgu.

- Zapalenie płuc jest ciężkim schorzeniem, bo organizm dostaje mniej tlenu i jest osłabiony. Dla pacjentów przebywających na oddziale intensywnej terapii to jeszcze groźniejsze. Mogą przestać im działać niektóre organy, co może prowadzić do śmierci. Jak doszło do zapalenia? W gardle każdego z nas tworzy się wydzielina. Zdrowi pozbywają się jej kaszląc. W przypadku chorego, który ma w gardle rurkę intubacyjną pomagającą w oddychaniu, usuwanie tej wydzieliny jest utrudnione - mówi "Bildowi" Heinzpeter Moecke.

Więcej o: