Testy F1 w Jerez. Button najszybszy

Brytyjczyk Jenson Button był najszybszy podczas testów F1 w Jerez. Na torze zabrakło kierowców Marussii, za to wiele okrążeń przejechały bolidy Ferrari i Mercedesa.

Drugi dzień testów rozpoczął się w Jerez (Hiszpania) w środę o 8 rano. Na tor pierwszy wyjechał Jenson Button (McLaren) i szybko okazało się, że szybciej od Brytyjczyka nikt tego dnia nie pojedzie. Były mistrz F1 wykręcił 1:24.165 na najlepszym okrążeniu. Drugi czas miał Kimi Raikkonen (Ferrari) - 1:24.812, a trzeci Valtteri Bottas z Williams - 1:25.344.

Dwa razy nad torem zatrzepotała czerwona flaga - najpierw Esteban Gutierrez (Sauber) nie wyrobił na szóstym zakręcie, a pod koniec testów Segio Perez (Force India) niespodziewanie zatrzymał się na prostej tuż przed pierwszym zakrętem.

Z testów zadowoleni mogą być szefowie Mercedesa i Ferrari, bo Rosberg i Raikkonen przejechali 144 okrążenia i lepiej zrozumieli specyfikę nowych samochodów.

Na torze nie obejrzeliśmy Marrussii, ale bolid dotarł wieczorem do Jerez i w czwartek ma być testowany. Wyniki trzeciego dnia testów wieczorem na Sport.pl.

Wyniki drugiego dnia testów w Jerez:

Więcej o: