Formuła 1. McLaren pokazał nowy bolid

MP4-29 - tak nazywa się nowy bolid teamu McLaren, który został zaprezentowany w piątek. - W tym sezonie chcemy na tyle się rozwinąć, by znów walczyć o czołowe pozycje - oświadczył Jonathan Neale, dyrektor zarządzający McLarena.

McLaren jest pierwszym zespołem, który pokazał rzeczywisty bolid, a nie komputerową grafikę. Team zastrzega, że dziwny kształt przedniej części bolidu, który przypomina nozdrza, oraz sylwetka "mrówkojada" to efekt nowych przepisów dotyczących bezpieczeństwa.

- Na 2014 rok planujemy ciągły rozwój. Przez cały sezon będziemy ulepszać nasz bolid, dlatego możecie spodziewać się, że wiele w nim się jeszcze zmieni, bo chcemy jak najlepiej sprostać wymaganiom z nowego regulaminu - stwierdził Neale.

Uwagę oprócz dziwnego wyglądu zwraca także brak reklam głównego sponsora. Zespół nie ogłosił jeszcze, jaka firma zastąpi telekomunikacyjnego giganta, Vodafone.

Kierowcami McLarena będą doświadczony Jenson Button oraz duński debiutant Kevin Magnusen, który zastąpi Meksykanina Sergio Pereza.

Więcej o: