F1. Pomarańczowy bolid i powrót do korzeni McLarena?

Odkąd wiadomo, że Vodafone nie będzie już sponsorem tytularnym McLarena, zespół wciąż nie ogłosił nowego sponsora tytularnego. Zagadką pozostaje też kolor bolidu, jakim pojadą w przyszłym sezonie kierowcy tego zespołu.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Vodafone oprócz potężnego wspierania finansowego (75 milionów dolarów rocznie) narzucał też McLarenowi w umowie umalowanie bolidu. Współpraca dobiegła jednak końca. Zespół miał przedstawić nowego sponsora tytularnego 2 grudnia - mówiono o innej firmie telekomunikacyjnej - Telemexie - ale do niczego takiego nie doszło.

Im dłużej nie znamy nowego sponsora McLarena, tym więcej mówi się o tym, że zespół może wrócić do korzeni i ich bolid w przyszłym sezonie może być pomarańczowy.

- Bardzo możliwe, że nasz nowy bolid będzie w oryginalnym, pomarańczowym kolorze, który jest tak drogi Ronowi Dennisowi (prezesowi firmy McLaren) - można było niedawno przeczytać na Omnicorse, włoskim serwisie zajmującym się sportami motorowymi.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowy pojazd zostanie zaprezentowany. Spekuluje się, że nastąpi to 25 stycznia, a następca modelu MP4-28 nie będzie miał już z przodu zawieszenia wleczonego.

Więcej o: