Alonso: Ferrari jeszcze zatęskni za Massą

- Nie znam Kimiego zbyt dobrze, ale podobno mało mówi i jest odizolowany. Dlatego myślę, że jeszcze zatęsknimy za Felipe - mówi Ferdando Alonso po odejściu Massy do Williamsa.

Odkąd Ferrari podpisało kontrakt z Finem na przyszły sezon, Alonso sprawia wrażenie zaniepokojonego. Jego, niepodważalna dotąd pozycja numer jeden, jest zachwiana. Od nowego sezonu jego zespołowym partnerem będzie mistrz świata, uważany za jednego z najlepszych kierowców w stawce.

W wywiadzie dla brazylijskiego magazynu "Totalrace" Hiszpan wspomina byłego już partnera. - Felipe był bardzo pracowity. Pracował dzień i noc, by poprawić osiągi bolidu. Kimiego nie znam zbyt dobrze, ale podobno jest małomówny i izoluje się od ludzi. Dlatego uważam, że Ferrari będzie tęsknić za Massą. Teraz najważniejszym zadaniem jest jednak zbudowanie bolidu na przyszły sezon - mówi Alonso.

Od nowego sezonu Massa będzie ścigał się w barwach Williamsa. Jego zespołowym partnerem będzie Valtteri Bottas. Pierwszy wyścigiem w 2014 roku będzie GP Australii (16 marca). Sezon skończy się 23 listopada w Abu Zabi.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: