F1. Webber: Vettel faworytem mimo zmian w przepisach

- Wiem, że wiele osób nie chciałoby tego usłyszeć, ale Sebastian Vettel jest głównym faworytem do wygrania klasyfikacji kierowców - uważa Mark Webber, mimo że od przyszłego sezonu zmienią się przepisy techniczne oraz zmodyfikowane zostaną zasady punktowania.

W sezonie 2014 bolidy po raz pierwszy od 26 lat będą wyposażone w silniki z turbodoładowaniem, do tego dojdą zaawansowane systemy odzyskiwania energii oraz zmiany w aerodynamice. Adrian Newey, główny projektant Red Bulla, stwierdził, że zmiany oznaczają równe szanse dla wszystkich.

Nie zgadza się z nim Mark Webber, który w ostatnich latach ścigał się w barwach Red Bulla, a teraz będzie jeździł w innych seriach wyścigowych. - Wiem, że wiele osób nie chciałoby tego usłyszeć, ale Sebastian Vettel jest głównym faworytem do wygrania klasyfikacji kierowców, a Red Bull klasyfikacji konstruktorów - stwierdził w rozmowie z BBC Australijczyk.

- Przy wszystkich zmianach technicznych dobrze mieć solidnego kierowcę, który będzie umiał to wszystko okiełznać i szybko się przystosować do zmian. Cała technologia, która będzie w przyszłorocznych bolidach, pomoże Sebastianowi. To dla niego idealna sytuacja - dodał Webber.

Więcej o: