F1. Lotus żartuje z odejścia Raikkonena

W środę Ferrari oficjalnie potwierdziło, że Kimi Raikkonen będzie jeździł dla tego zespołu od przyszłego sezonu. Dotychczasowy pracodawca Fina, team Lotus, na Twitterze zażartował z odejścia swojego kierowcy.

Na oficjalnym Twitterze zespołu ( @Lotus_F1Team ) umieszczono powyższe zdjęcie z podpisem. "Kimi od 2014 roku przechodzi do Ferrari; to trochę boli..."

Raikkonen w Lotusie jeździł od zeszłego roku. Był to jego pierwszy team po dwuletniej przerwie od Formuły 1. W poprzednim sezonie zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców. Po 12. z 19 tegorocznych eliminacji MŚ Raikkonen jest w klasyfikacji kierowców czwarty z dorobkiem 134 punktów. Wyprzedzają go broniący tytułu Niemiec Sebastian Vettel z Red Bull-Renault - 222 pkt, Alonso - 169 i Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedes GP - 141.

Od przyszłego roku Raikkonen będzie partnerem Hiszpana Fernando Alonso, dwukrotnego mistrza świata (2005-06), a zastąpi Brazylijczyka Felipe Massę, z którym władze teamu nie zdecydowały się przedłużyć umowy. Powodem są niezadowalające rezultaty, jakie uzyskiwał od fatalnego wypadku w 2008 roku na torze Hungaroring, gdzie w wyniku uderzenia w głowę śrubą omal nie stracił oka.

Więcej o: