F1. Button chce zostać w McLarenie do 2015 roku

McLaren jest gotów do przedłużenie na przyszły sezon kontraktu z Jensonem Buttonem. Sam kierowca chce jednak umowę co najmniej na dwa lata. Powodem jest zapowiadana współpraca teamu z Hondą.

Dla McLarena przyszły sezon może być równie trudny jak obecny. Jeszcze przez rok obowiązywać będzie ich umowa z Mercedesem, który przygotowuje dla teamu silniki. Od 2015 roku będzie to robić Honda. To właśnie ta firma miała współudział w największych sukcesach zespołu w latach 80' i początku 90'. Button liczy na powtórkę.

- Na razie nie podpisałem jeszcze nowej umowy, ale wszystko jest na dobrej drodze. To zajmuje trochę czasu. Chcę tutaj być w 2015 roku. To ważny rok. Wiele lat jeździłem na japońskich silnikach i fajnie by było do tego wrócić - mówi brytyjski kierowca.

Być może na razie Button umowę przedłuży na rok, a o następnym kontrakcie będzie mówił w kolejnym sezonie. - Na razie nie mogę za dużo mówić. 2015 rok będzie niezwykłym wyzwaniem dla całego zespołu. Zawsze ciekawie jest pracować z nowymi partnerami nad nowym silnikiem. To zresztą jest konieczne dla naszego zespołu - tłumaczy Button.

Dla McLarena obecny sezon jest rozczarowujący. Button zajmuje 9. miejsce, a Sergio Perez 12. W klasyfikacji konstruktorów zespół jest na 6. pozycji.

Więcej o: