GP Belgii. Button po kwalifikacjach: Lepiej późno niż wcale

Wolałbym, żeby dziś nie padało. Wykonaliśmy olbrzymią pracę podczas ostatnich dwóch dni, więc zasłużyliśmy na ten wynik - powiedział po zajęciu szóstego miejsca w sobotnich kwalifikacjach Jenson Button. - Oczywiście, że chciałbym osiągać lepsze wyniki na początku sezonu, ale lepiej późno niż wcale - dodał.

- Do tej pory to dla nas świetny weekend, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę nasze osiągi z początku sezonu. Przyczepność jest dobra, tempo także cały czas się poprawia. Jeśli tor jest suchy, czuję się świetnie - powiedział Button, który w ostatniej, deszczowej części czasówki wykręcił szósty czas. Jego partner z zespołu, Serio Perez był 13.

- Pracowaliśmy tu bardzo ciężko, sam nie wiem, ile razy zmienialiśmy skrzydła w ostatnich dwóch dniach. Kocham takie tory jak w Spa, obok Suzuki i Monzy, to moje ulubione miejsce. Czego spodziewam się po wyścigu? Nie mam pojęcia, na pewno to będzie ciężki wyścig dla pierwszej dziesiątki - wszyscy wystartujemy na deszczowych oponach. Osobiście wolałbym, żeby było sucho - zakończył.

GB Belgii na torze w Spa rozpocznie się o 14. Z pierwszej linii wystartują Hamilton i Vettel. Za nimi ustawią się Webber i Rosberg. Relacja na żywo w Sport.pl.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: