Formuła 1. Perez ocenił się na 6/10

Kierowca McLarena Sergio Perez po pierwszej części sezonu mówi, że w dziesięciostopniowej skali zasłużył na szóstkę lub siódemkę.

Perez w barwach McLarena jeździ od tego sezonu. Do tej pory uzbierał 18 punktów, jego najlepszym wynikiem było 6. miejsce w Grand Prix Bahrajnu. Kierowca spodziewa się, że w dziewięciu ostatnich wyścigach sezonu pójdzie mu o wiele lepiej.

- McLarenem pokonałem dziesięć wyścigów, mieliśmy kilka trudnych weekendów, ale mam nadzieję, że teraz będzie lepiej - powiedział. - Jeśli miałbym w dziesięciostopniowej skali ocenić siebie, to dałbym sobie szóstkę lub siódemkę, bo jest jeszcze sporo rzeczy, które możemy z zespołem poprawić - dodał.

Perez mówi, że musi się zaadaptować do tego, jak zmienia się bolid pod wpływem poprawek wprowadzanych przez zespół. - Na razie to jest bardzo trudny rok. Ciężko było mi poznać ten samochód. Obecny bolid różni się diametralnie od tego, którym jeździłem podczas pierwszych testów w Jerez. On zmienia się w każdy weekend. Ale teraz lepiej rozumiem się z zespołem - powiedział.

Najbliższy wyścig F1, o GP Belgii, odbędzie się 25 sierpnia. Relacja na żywo z sobotnich i niedzielnych zmagań w Sport.pl.

Więcej o: