Formuła 1. McLaren wreszcie się poprawi? Button pewny przed GP Belgii

Po siódmym miejscu na węgierskim Hungaroringu Jenson Button ma spore oczekiwania przed wyścigiem na torze Spa. - Wykonaliśmy sporo dobrej pracy i myślę, że będziemy zadowoleni - stwierdził kierowca McLarena.

Tegoroczny sezon nie jest udany dla brytyjskiej stajni i Jensona Buttona - mistrz świata z 2009 roku w klasyfikacji generalnej zajmuje dopiero dziewiąte miejsce z 39 punktami na koncie (Serio Perez jest 12.). Brytyjczyk jest rozczarowany początkiem sezonu, ale nie składa broni. Jego zdaniem McLaren dobrze przepracował przerwę między ostatnim GP a wyścigiem na torze Spa.

- Siódme miejsce z Hungaroringu mnie nie podnieca, szczególnie że były szanse na piątą pozycję. Zrobiliśmy jednak krok do przodu - Mercedes wygląda na najszybszy w stawce - stwierdził Button. - Teraz wykonaliśmy świetną pracę i myślę, że w Belgii będziemy gotowi do walki.

- Tor w Spa to specyficzne miejsce, powinien pasować do ustawień, jakie przygotowaliśmy. Jest progres i myślę, że będziemy szczęśliwi - dodał.

Button ustosunkował się także do ciężkiego sezonu w barwach McLarena. - GP na Hungaroringu było prawdopodobnie naszym najlepszym wyścigiem w tym roku. To mówi wiele o tym, jak ciężki jest sezon. W tym momencie między najlepszymi i gorszymi teamami jest luka, my w niej właśnie jesteśmy. Myślę jednak, że w Belgii ten dystans się zmniejszy.

Wyścig o GP Belgii odbędzie się 25 sierpnia. Relacja na żywo z sobotnich i niedzielnych zmagań w Sport.pl.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: