F1. Button: "McLaren może jeszcze wygrać wyścig w tym sezonie"

Za nami już połowa sezonu F1. Choć team McLaren-Mercedes jest dopiero szósty w klasyfikacji konstruktorów, to Jenson Button wierzy, że on i jego partner Sergio Perez wciąż mogą sięgnąć po zwycięstwo w którymś z pozostałych wyścigów.

Click. Boom. Amazing! Przekonajcie się jakie to proste"

- Na początku sezonu mieliśmy kilka ciężkich wyścigów, ale w ostatnim czasie poczyniliśmy spory postęp. Oczywiście nie jesteśmy zadowoleni, kończąc wyścigu na piątym czy szóstym miejscu. W ostatnim czasie coraz więcej wskazuje jednak na to, że idziemy dobrym kierunku - powiedział Button, który w niedziele wystartuje w GP Węgier.

- Tu na Węgrzech mamy kilka udogodnień, które powinny nam pomóc. Tutaj będziemy je testować, a w kolejnym wyścigu, w Belgii, chcemy już na poważnie powalczyć o podium - zapowiada brytyjski kierowca.

Kierowca McLarena w tym sezonie ani razu nie znalazł się w pierwszej trójce. Swój najlepszy występ zaliczył w Chinach, gdzie zajął piąte miejsce.

- GP Belgii, które odbędzie się pod koniec sierpnia zapowiada się dla nas znakomicie i wygląda na najlepszą okazję do zdobycia punktów. Jestem podekscytowany na samą myśl o tym wyścigu, ale na razie musimy się skupić na GP Węgier - dodał Button.

Brytyjczyk zdradził, że główne zmiany dotyczą aerodynamiki bolidu - Kompletnie zmieniliśmy aerodynamikę samochodu. W tej chwili kierowanie nim to zupełnie inna filozofia, wróciliśmy do kilku wcześniejszych pomysłów - tłumaczy. Button przyznał też, że nawet po zmianach bolid technologicznie wciąż jest daleko w tyle za najlepszymi pojazdami i dlatego wciąż ciężko przedrzeć się McLarenowi na podium.

W sobotę o 14.00 Button i pozostali kierowcy wystartują w kwalifikacjach do niedzielnego GP Węgier, które odbędzie się o tej samej porze.

Więcej o: