Formuła 1. 17-letni Rosjanin w Sauberze. Debiut w przyszłym sezonie

17-letni Siergiej Sirotkin w przyszłym sezonie ma zadebiutować w Formule 1 w zespole Saubera. Team dostał finansowe wsparcie od trzech rosyjskich przedsiębiorstw.

Sauber od miesięcy szukał inwestora od miesięcy. - Sytuacja jest poważna, najtrudniejsza, w jakiej kiedykolwiek byłem, odkąd pracuję w motorsporcie - powiedział Peter Sauber dziennikowi "Blick" w zeszłym tygodniu. Sponsorów udało się znaleźć w Rosji.

- Partnerstwo zawiera różne formy promocji przed pierwszym w historii Grand Prix w Soczi, które ma przyciągnąć młode rosyjskie pokolenia do motorsportu. Współpraca podkreśli rosyjską innowacyjność, a zespołowi Saubera zapewni solidne fundamenty do zwiększenia swojej konkurencyjności w kolejnych latach - czytamy w oświadczeniu Saubera, którego wspierać będą dwa fundusze inwestycyjne oraz instytut lotniczy.

- Rosyjski kierowca Siergiej Sirotkin zostanie objęty specjalnym programem treningowym, który przygotuje go do debiutu w sezonie 2014 - dodaje Sauber.

Sirotkin obecnie ściga się w serii wyścigowej Formuła Renault 3.5, którą w 2005 roku wygrał Robert Kubica.

Obecnie kierowcami Saubera są Niemiec Nico Hulkenberg oraz Meksykanin Esteban Gutierrez. Mówi się, że ten pierwszy prawdopodobnie od przyszłego sezonu będzie ścigał się w innym zespole.

Więcej o: