Formuła 1. Button: McLaren się podniesie

- McLaren może się podnieść z ziemi po trudnym początku sezonu. Mamy większy potencjał do rozwoju niż nasi rywale w Formule 1 - twierdzi kierowca tego zespołu Jenson Button.

Click. Boom. Amazing! Przekonajcie się jakie to proste

Mistrz świata z 2009 roku fatalnie rozpoczął ten sezon. Po dwóch wyścigach ma zaledwie dwa punkty. Podobnie jego kolega z teamu Sergio Perez. Obaj tracą do lidera Sebastiana Vettela 38 punktów.

Przed odbywającym się w ten weekend GP Chin Button powiedział, że jest przekonany, że jego team szybko wróci na właściwe tory. - Wielu ludziom z łatwością przychodziło mówić, żebyśmy wrócili do bolidów z zeszłego sezonu. Rzeczywiście, wtedy byliśmy szybsi niż teraz. Ale myślę, że to, co robimy z obecnym bolidem, idzie we właściwym kierunku - mówi Button.

- Naszym pomysłem było to, żeby mieć bolid, który można cały czas rozwijać. Poprzedniego modelu już nie udało się polepszyć. Teraz mamy duże rezerwy. Jesteśmy jedynym teamem, który ma taki zapas.

Kwalifikacje GP Chin w sobotę o 8, wyścig w niedzielę o 9. Relacja na żywo na Sport.pl i aplikacji Sport.pl Live na iOS-a i Androida .

Więcej o: