F1. Red Bull odebrał McLarenowi rekord w najszybszym pit-stopie w historii

Zespół Infiniti Red Bull poinformował na swojej oficjalnej stronie, że podczas niedawnego Grand Prix Malezji pobił rekord w szybkości wymiany opon podczas pit-stopu. Trwała ona dokładnie 2,05 sekundy i udało się to zrobić podczas wizyty w alei Marka Webbera. Pobity został tym samym rekord należący od ubiegłego roku do teamu Vodafone McLaren Mercedes.

Technicy Red Bulla spisali się wyśmienicie, gdyż 24 marca na torze Sepang wykonali aż pięć pit-stopów szybszych od rezultatu osiągniętego przez mechaników McLarena. Podczas ubiegłorocznego Grand Prix Niemiec zmienili oni opony w bolidzie Jensona Buttona w 2,31 sekundy, jednak ten rekord to już historia.

W Malezji Red Bull najpierw na piątym okrążeniu zmienił opony Sebastianowi Vettelowi w 2,13 sekundy, a następne cztery czasy lepsze od ubiegłorocznego rekordu wykonano już na bolidzie Webbera: na siódmym okrążeniu w 2,13 sekundy, na 19. w 2,05 sekundy, na 31. okrążeniu w 2,21 sekundy i na 43. okrążeniu w 2,26 sekundy.

Wszystkie te wyniki pochodzą z urządzenia zainstalowanego w samochodzie, które ma za zadanie rejestrowanie czasów, jakie bolid spędzi na stanowisku. Czasami zespoły wspomagają się także czasami nagranymi w przekazie telewizyjnym, jednak zdecydowanie bardziej precyzyjne wyniki można uzyskać właśnie z tego specjalistycznego urządzenia.

Zespół Red Bulla już zapowiada na swojej oficjalnej witrynie, że nie zamierza spoczywać na laurach i nie był to jeszcze "idealny pit-stop". Team mistrzów świata ma nadzieję, że jeszcze w tym sezonie uda się pobić magiczną barierę dwóch sekund.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.