Formuła 1. McLaren zaprezentował nowy bolid, Button podekscytowany

McLaren zaprezentował bolid MP4-28, którym w nowym sezonie Formuły 1 będą jeździć Brytyjczyk Jenson Button i Meksykanin Sergio Perez. Zasłużona samochodowa marka w 50. rocznicę swojego powstania chce powrócić na szczyt.

Bruce McLaren stworzył nazwaną swoim nazwiskiem w 1963 roku. Przez lata kierowcy stajni odnosili liczne sukcesy. W trakcie prezentacji nowego bolidu przypomniano modele z przeszłości: M23, którym w 1974 roku jeździł Brazylijczyk Emerson Fittipaldi, MP4/4 jego legendarnego rodaka Ayrtona Senny i MP4-13 Fina Miki Hakkinena.

W tym roku w ślady dawnych mistrzów chcą pójść mistrz F1 z 2009 roku Jenson Button i Sergio Perez, który dołączył do zespołu po udanym sezonie w barwach Saubera. McLaren chce też po raz pierwszy od 1998 roku wygrać klasyfikację generalną konstruktorów.

- Chcę wygrać mistrzostwa, to mój cel - odważnie zapowiedział 23-letni Perez. Jego dziesięć lat starszy partner z zespołu skupił się na ocenie bolidu. - Ma dokładnie ten sam zestaw kolorów, więc część kibiców powie pewnie, że wygląda bardzo podobnie do zeszłorocznego, ale mówię wam: jest zupełnie inny. Pod karoserią bardzo, bardzo się od niego różni - przekonywał Button. - To dlatego myślę, że ten sezon będzie tak ekscytujący. Znów czuję się jak dziecko, jakbym miał 20 lat. Zawsze tak mam z nowymi bolidami, ale z pewnych powodów w tym roku czuję to jeszcze mocniej - dodał.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Więcej o: