F1. Najlepszy bolid ma "nawet Webber"

Cały padok zgodnie przyznaje, że najlepszym kierowcą w stawce jest obecnie Fernando Alonso. A kto ma najlepszy bolid w Formule 1? Wyścig o GP Belgii w niedzielę o 14:00. Relacja na żywo na Sport.pl.

W czwartek Lewis Hamilton i Fernando Alonso licytowali się, który z nich, pośród faworytów do tytułu ma bolid najgorszy. Sebastian Vettel zapewniał, że Ferrari nie może być takie słabe, jak twierdzi Alonso, natomiast Webber. skupił się na najlepszych, czyli na swojej własnej ekipie.

- W tym roku mieliśmy trochę wewnętrznej walki, więc Seb i ja odbieraliśmy sobie punkty. Jednak prawie zawsze udaje nam się coś wywalczyć. To zasługa wysokich kwalifikacji naszego teamu. Wciąż pod wieloma względami jesteśmy liderami w stawce i to też pokazuje nasza pozycja w mistrzostwach świata konstruktorów - zauważył Australijczyk, którego zespół prowadzi w rankingu ze sporą przewagą nad McLarenem.

Tymczasem w samym Red Bullu, którego kierowcy są w mistrzostwach najbliżej Alonso, faworytem do tytułu jest Sebastian. - Możemy wciąż zdobyć tytuł, ale Vettel musi się lepiej spisywać w kwalifikacjach - napisał w swojej rubryce w dzienniku "Bild" Helmut Marko, oficjalny doradca ekipy. - Jeden z kierowców Red Bulla może zostać mistrzem świata. Nawet Webber - dodała szara eminencja Red Bulla, dla zachowania pozorów.

Powszechnie wiadomo jednak, że to Sebastian jest oczkiem w głowie doktora Marko. Wie o tym "nawet Webber".

Więcej o: