GP Chin. Hamilton najszybszy na pierwszym treningu

Lewis Hamilton z McLarena był najszybszy podczas pierwszego treningu przed niedzielnym Grand Prix Chin. Brytyjczyk osiągnął najlepszy wynik na torze w Szanghaju po tym jak większość pierwszej sesji spędził w garażu. Nieznacznie wolniejsi od niego byli dwaj kierowcy Mercedesa - Nico Rosberg i Michael Schumacher.

Kto będzie najszybszy w niedzielnym wyścigu? Dyskutuj na forum F1 ?

Hamilton jest jedynym kierowcą, który wygrywał w Szanghaju już dwukrotnie. Po nocnym deszczu wyjechał on na tor tylko na siedem okrążeń, ale to wystarczyło mu by "wykręcić" najlepszy czas treningu - minutę i 37,106 sekundy. Kierowca McLarena będzie miał jednak utrudnione zadanie na starcie niedzielnego wyścigu, gdyż zostanie przesunięty o pięć miejsc za niezaplanowaną wymianę skrzyni biegów.

Niewiele ponad sekundę wolniejszy od Hamiltona był Rosberg, a minimalnie gorszy czas osiągnął jego rodak Schumacher. Bardzo dobrze ponownie spisał się Meksykanin Sergio Perez, który po zajęciu drugiego miejsca w Malezji, tym razem zakończył drugi trening na czwartym miejscu. Piąty był jego kolega z teamu Sauber - Japończyk Kamui Kobayashi.

Słabsze rezultaty - jednak nie mówiące nic o dyspozycji kierowców czy sprzętu - osiągnęli członkowie teamu Ferrari. Fernando Alonso był jedenasty, a Felipe Massa dwunasty.

Jak się ścigać w trakcie wojny domowej - na GP Bahrajnu ?

Więcej o: