F1. McLaren i Mercedes najszybsze podczas pierwszych treningów sezonu

Jenson Button z McLarena i Michael Schumacher z Mercedesa byli najszybsi podczas dwóch pierwszych treningów nowego sezonu. Rozpoczyna się on w Melbourne, gdzie na Albert Park odbędzie się w niedziele Grand Prix Australii.

Podczas pierwszego treningu, jaki odbył się w nocy polskiego czasu, bezkonkurencyjni byli kierowcy McLarena. Najlepsze czasy na torze "wykręcili" Jenson Button (1:27.560) i Lewis Hamilton (1:27.805). Za nimi uplasowali się odpowiednio Michael Schumacher z Mercedesa i Fernando Alonso z Ferrai.

Mistrz z dwóch ubiegłych sezonów - Sebastian Vettel był dopiero jedenasty ze stratą ponad dwóch sekund do lidera. Partner Niemca z Red Bulla - Mark Webber zanotował piąty czas testów.

Po porannym deszczu trening przeprowadzono na mokrym torze, co wymusiło na zespołach użycie przejściowych opon. Na końcową część treningu kierowcy zmienili jednak opony na gładkie. Te zmienne warunki okazały się zwodnicze dla Felipe Massy, którego Ferrari wypadło z toru przez co musiał on zakończyć sesję. Obyło się jednak bez wypadków.

Do niezbyt udanych może zaliczyć swój powrót do Formuły 1 Kimmi Raikkonen, któreego Lotus miał problemy z układem sterowniczym. Przez to jeździł on tylko w ostatnich 15 minutach pierwszej sesji i został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu.

Zobacz wideo

Schumacher najszybszy podczas "powtórki"

Zobacz wyniki drugiego treningu ?

Drugi trening także odbył się w ciężkich warunkach ze względu na silnie padający w przerwie deszcz - najszybszy okazał się tym razem Michael Schumacher, którego Mercedes pokonał najlepsze okrążenie w 1:29.183 s. Siedmiokrotny mistrz F1 osiągnął ten wynik na ostatnim okrążeniu. Schumacher do tej pory cztery razy wygrał wyścig o GP Australii, ale ostatnio w 2004 roku.

Tuż za nim uplasował się Nico Hulkenberg z Force India, a trzeci był Sergio Perez z Saubera.

Podczas drugiej sesji nie poprawił się Vettel, który tym razem był dziesiąty ze stratą ponad trzech sekund do swojego rodaka. Kimmi Raikkonen uplasował się na osiemnastej pozycji, a jego partner w ekipie Francuz Romain Grosjean był 16. i 14.

W sobotę o czwartej nad ranem czasu polskiego odbędzie się ostatni trening, a trzy godziny później rozpoczną się kwalifikacje. Wyścig - w niedzielę o godz. 7. Zapraszamy na relacje na żywo na Sport.pl z tych wydarzeń.

Zgarnij gadżety Red Bulla i Ferrari!

Więcej o: