GP Indii. Hamilton po 6. zderzeniu z Massą: Przed wyścigiem życzyłem mu szczęścia

Lewis Hamilton, który podczas Grand Prix Indii zderzył się z Felipe Massą, przyznał że w trakcie minuty ciszy przed startem objął brazylijskiego kierowcę i życzył mu szczęścia. Po kraksie nie krył jednak swojej złości na Brazylijczyka: ?Felipe po prostu zajechał mi drogę, nie dając wolnego miejsca!? - krzyczał kierowca McLarena zjeżdżając do boksu. Było to już szóste zderzeniu obu kierowców w tym sezonie.

Do wypadku doszło na 24. okrążeniu, gdy w walce o piątą lokatę Hamilton próbował wyprzedzić kierowcę Ferrari. Sędziowie uznali, że to Massa był winny incydentu zajeżdżając drogę rywalowi i ukarali go dodatkowym przejazdem przez aleję serwisową. Kilka minut później Brazylijczyk zjechał na pobocze i z powodu uszkodzenia lewego koła, nie mógł kontynuować wyścigu.

Hamilton natomiast musiał zjechać do alei serwisowej, aby naprawić przednie skrzydło uszkodzone w tej kolizji i spadł na dziewiąte miejsce. "Felipe po prostu zajechał mi drogę, nie dając wolnego miejsca!" - krzyczał Hamilton wjeżdżający do boksu. Potem jednak wyprzedził dwóch konkurentów i ostatecznie finiszował siódmy. Jego jazdę bardzo przeżywał w alei serwisowej brytyjski aktor i komik Rowan Atkinson, znany z serialu "Jaś Fasola".

Po zawodach Hamilton był już znacznie spokojniejszy: - Przed startem mieliśmy minutę ciszy (w związku ze śmiercią dwóch kierowców: Dana Wheldona i Marco Simoncellego - przyp.), ja i Felipe staliśmy obok siebie. Nie rozmawialiśmy od bardzo długiego czasu, więc objąłem go i życzyłem mu powodzenia podczas wyścigu - powiedział kierowca Mc Larena.

- Jednak podczas wyścigu próbowałem go wyprzedzić, ale gdy okazało się, że nie zamierza zostawić mi wolnego miejsca, to próbowałem się z tego wycofać. Niestety doszło do zderzenia, za co bardzo przepraszam swój zespół - dodał Hamilton. W ciągu 17 wyścigów w tym sezonie, obaj kierowcy mieli już sześć kolizji - do poprzedniej doszło w trakcie GP Japonii.

Jedenaste zwycięstwo Vettela - GP Indii po raz pierwszy w historii ?

Pierwsze Grand Prix Formuły 1 w Indiach. Zamiatają ulice, malują trawę... [ZDJĘCIA]

Więcej o: