F1. Eric Boullier zachwycony Grosjeanem: Jest dojrzalszy niż dwa lata temu

Francuski kierowca Romain Grosjean, który dwa lata temu po słabych występach w barwach Renault stracił miejsce za kierownicą teamu F1. Teraz może zastąpić Nicka Heidfelda.

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

Niemiec trafił do Renalut na czas rehabilitacji Roberta Kubicy, ale spisuje się słabiej niż jego partner z zespołu Witalij Pietrow. Tymczasem Grosjean, który w sezonie 2009 pojechał w 7 ostatnich wyścigach. Tymczasem Francuz jest liderem klasyfikacji GP2. Wygrał już w tym sezonie czterokrotnie. - Oczywiście mam go na oku. W GP2 radzi sobie świetnie. Pokazuje wszystkim jak dojrzał. Moim zdaniem jest na tyle mocny by jeździć w F1. Szczerze wierzę, że niedługo będzie jednym z czołowych kierowców - twierdzi szef Renault.

Grand Prix Niemiec: Świetny Lewis Hamilton, słaby Sebastian Vettel

Przyszłość Grosjeana w dużej mierze zależy od postępów rehabilitacji Roberta Kubicy. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że Polak na pewno nie wsiądzie do bolidu w tym roku, ale ostatnie wieści są optymistyczne. W przyszłym miesiącu ma przejść operację łokcia, a jego dłoń jest coraz bardziej sprawna. - Czekamy na to co będzie z Robertem: kiedy wróci i w jakiej formie - mówi Boullier.

Nick Heidfeld ? wyleci z Renault?

Więcej o: