GP Hiszpanii. Hamilton najszybszy na drugim treningu. Stroll tylko przed Sirotkinem

Lewis Hamilton miał najlepszy czas podczas drugiego treningu przed niedzielnym GP Hiszpanii. W pierwszej trójce jeszcze dwaj kierowcy Red Bulla - Daniel Ricciardo i Max Verstappen. Stawkę, podobnie jak podczas pierwszej sesji, zamykają kierowcy Williamsa.
Robert Kubica Robert Kubica FRANCISCO SECO/AP

Robert Kubica podczas spotkania z mediami przyznawał, że z autem Williamsa jest więcej walki o utrzymanie go na torze niż starania się o jak najlepsze czasy. I niezbyt wiele w samochodach brytyjskiego zespołu przed popołudniową sesją udało się poprawić. A do tego warunki na torze zrobiły się takie, w których auto Williamsa nie sprawuje się najlepiej - czyli było bardzo ciepło i do tego wietrznie.

Siergiej Sirotkin, który rano nie jeździł, miał najgorszy czas podczas popołudniowej sesji. Tylko jemu nie udało się złamać bariery minuty i 22 sekund. Miał czas dokładnie 1:22.060, o 0,504 sekundy wolniejszy od przedostatniego Lance'a Strolla. Rosjanin przejechał 36 okrążeń, Kanadyjczyk o jedno mniej.

Ile dzieliło kierowców Williamsa od najlepszych podczas drugiej piątkowej sesji treningowej? Lewis Hamilton swoje najlepsze okrążenie pokonał w czasie 1:18,259, czyli nieco ponad 3 sekundy szybciej od Strolla i blisko cztery sekundy szybciej od Sirotkina.

Samochody Mercedesa były najszybsze na obu piątkowych treningach. Podczas popołudniowej sesji tempa dotrzymywały im Red Bulle. Daniel Ricciardo do Lewisa Hamiltona stracił ledwie 0,133 sekundy, a Max Verstappen 0,274. Ale też Bottas, Vettel i Hamilton nie byli daleko - wszyscy zmieścili się w 0,6 sekundy.

Z aut środka stawki najszybsi kierowcy Haasa - Romain Grosjean wyleciał poza tor i z pułapki żwirowej musiał wyciągać go dźwig, ale zdołał wykręcić później siódmy rezultat dnia. 0,064 sekundy za nim jego kolega z zespołu Kevin Magnussen, a w pierwszej dziesiątce zmieścili się jeszcze Stoffel Vandoorne (McLaren) i Sergio Perez (Force India), który sesję zakończył przedwcześnie z powodu awarii.

W sobotę o godz. 12 trzeci trening, a o godz. 15 kwalifikacje. Niedzielny wyścig rozpocznie się o godz. 15.10.