F1. Robert Kubica w modelu FW41. Jest nagranie z przejazdu Polaka

Robert Kubica ma już za sobą pierwsze jazdy nowym bolidem Williamsa. Brytyjski zespół opublikował film z przejazdu Polaka na torze Motorland Aragon w Hiszpanii. Widać na nim, jak Polak radzi sobie z bolidem po wypadku w rajdzie Ronde di Andora.
Williams, bolid, Kubica Williams, bolid, Kubica Twitter

Pierwszy raz za kierownicą Williamsa FW41

Każdy zespół może przed oficjalnymi testami F1 przejechać do 100 km tzw. shakedownu, która służą rozruchowi auta, ale przede wszystkim kręceniu materiałów promocyjnych i reklamowych. Williams zdecydował, że w niedzielę na torze Motorland Aragon przeprowadzi takie jazdy. A za kierownicą nowego modelu zespołu FW41 zasiądzie Robert Kubica. To rzadki przypadek, by w takiej roli występował kierowca rezerwowy.

Nagranie z przejazdu Polaka

Robert Kubica oficjalnie zaprezentowany jako kierowca testowy Williamsa Robert Kubica oficjalnie zaprezentowany jako kierowca testowy Williamsa Twitter

Oficjalne testy na torze Catalunya

Od poniedziałku do czwartku na torze Catalunya pod Barceloną odbędą się oficjalne testy F1. Williams w piątek ogłosił, kto i kiedy będzie jeździł. Kubicę za kierownicą auta Williamsa zobaczymy we wtorkowe i środowe popołudnie. Lance Stroll pojedzie w poniedziałek i wtorek rano oraz w czwartek popołudniu, a Siergie Sirotkin w poniedziałek popołudniu oraz we wtorek i czwartek rano. Poranne jazdy będą odbywać się w godzinach 9-13, a popołudniowe w godzinach 14-18.

Kubica w tym sezonie będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego i testowego. Polak ma zagwarantowane jazdy podczas oficjalnych sesji testowych - zarówno tych przed sezonem jak i w jego trakcie - a także podczas trzech piątkowych treningów: w Barcelonie, Austrii oraz Abu Zabi.

Kierowcami wyścigowymi Williamsa są Stroll i Sirotkin. To najmłodszy duet w całej stawce. W piątek zespół ogłosił, że rolę oficjalnego młodego kierowcy będzie pełnił Oliver Rowland i dostanie on szansę jazdy podczas majowych testów w Barcelonie.

Robert Kubica oficjalnie zaprezentowany jako kierowca testowy Williamsa Robert Kubica oficjalnie zaprezentowany jako kierowca testowy Williamsa Twitter

Williams chwali się Kubicą i nowym bolidem

Przedsezonowe oficjalne testy odbędą się między 26 lutego a 1 marca oraz 5 a 9 marca. Sezon F1 rozpocznie się 25 marca GP Australii w Melbourne.