F1. Alonso najszybszy na pierwszym treningu przed GP Niemiec

Relacja
Komentarze
Tabela
Od?wie?
12
W czwartek nad torem przeszła burza gradowa, ale w piątek udało się przeprowadzić pierwsze przymiarki bez zakłóceń. Choć chmury, standardowo, wisiały groźnie nad Nuerburgring.

Mistrz świata i lider klasyfikacji Sebastian Vettel przez sporą część sesji był na prowadzeniu, ale w końcu wylądował na trzeciej pozycji. Przed nim skończył jego kolega z zespołu Mark Webber i Fernando Alonso, który ustanowił rekord sesji - 1:31.984.

Poważniejszy incydent dotyczył tylko Sebastiena Buemiego, który tuż przed końcem sesji rozbił bolid. Michael Schumacher przejechał jakoś po żwirze.

Mały tłumek, który całkowicie zakorkował w drodze na tor okoliczne trasy przejazdowe, zobaczył w akcji aż siedmiu Niemców. W Force India wystąpił Nico Hulkenberg zamiast Paula Di Resty.

Lewis Hamilton.

Na początku przez dłuższy czas prowadził Lewis Hamilton, ale ostatecznie skończył ponad sekundę za Alonsem - na piątej pozycji.


11:30 I nic się już nie zmieniło. Sesja kończyła się na żółtej fladze, bo Sebastien Buemi rozbił swój bolid na zakręcie 5.


11:27 Karun Chandhok - jeszcze niedawno na dnie stawki - jedzie coraz szybciej. Szkoda, że sesja za chwilę się skończy.


11:18 Ferrari testuje dziś pilnie, m.in. części związane z aerodynamiką i wygląda na to, że wszystko działa bardzo sprawnie. Czas Alonsa wciąż najlepszy, za nim Webber i Vettel. Niecały kwadrans do końca sesji.


11:09 W tej chwili kolejność najlepszych to Alonso, Webber, Vettel, Massa, Hamilton, Button. Pietrow ma 9., a Heidfeld 14. czas.


10:59 Alonso przerzuca się na miękkie opony i błyskawicznie przyspiesza. Kręci coraz lepsze czasy, w tej chwili jest rekordzistą treningu z 1:31,981 s.


10:47 A tutaj Cezary Gutowski opowiada o zdradliwym, niemieckim torze. Żeby obejrzeć, kliknij.


10:36 Wygląda na to, że Hamilton, Webber i d'Ambrosio wykręcać będą dziś niezłe czasy. Najszybszy w tej chwili jest Sebastian Vettel (1:32,536).


10:28 Lewis Hamilton ukończył właśnie pierwsze pełne okrążenie (1:34,982 s) i wyprzedził Nico Rosberga. Najwolniejszy jest nowy nabytek Hispanii, Daniel Riccardo.


10:19 Kierowcy dopiero zaczną wykręcać pierwsze czasy. Do tej pory cały czas zmieniali opony, zjeżdżali i nie przejechali ani jednego oficjalnego kółka.


10:07 Massa, Pietrow i Alonso będą już zaraz na trzecim okrążeniu. Teraz już wszyscy kierowcy są na torze.


10:00 Start sesji. Potrwa 1,5 godziny, ale ponad połowa kierowców błyskawicznie wyjeżdża na tor.


-
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia