Alonso najlepszy w II treningu przed GP Kanady

:
Relacja
Komentarze
Od?wie?
30
Swój bolid w pierwszej sesji na "ścianie mistrzów" uszkodził Sebastian Vettel i musiał liczyć na mechaników, by miał szansę sprawdzić się w drugim treningu. Mechanicy spisali się doskonale, bo Vettel szybko pojawił się na torze i długo prowadził. Świetnie pojechał jednak Fernando Alonso, dla którego będzie to 9. start w GP Kanady.

Kierowcy mieli już do dyspozycji supermiękkie opony, które znacząco zmniejszyły czasy. Swoje bolidy poważnie uszkodzili Kobayashi, D'Ambrosio i Sutil. Witalij Pietrow i Nick Heidfeld wraz z Rubensem Barrichello zamknęli pierwszą dziesiątkę.


Tak relacjonowaliśmy na żywo:


Koniec II treningu


21:26 De la Rosa z 20. czasem. 1'19.291 Hiszpana


21:20 Schumacher dopiero 19. w tej sesji. Kierowcy za Niemcem mają czasu nie gorsze niż 107 procent czasu najlepszego Alonso.


20:17 I po raz kolejny trening został wznowiony. Zaledwie 13 minut do końca.


21:11 D'Ambrosio rozbił swój bolid na 4. zakręcie... Znowu czerwone flagi.


20:08 Trening już wznowiony.


21:07 Na torze jest pusto, ale dela Rosa już gotowy do startu. Sergio Perez opuszcza tor w Montrealu w towarzystwie kamer.


Alonso nadal prowadzi z czasem 1'15.205


20:58 Kamui Kobayashi kolejną ofiarą toru w Montrealu. Kierowca Saubera uderzył potężnie w mur. Roztrzaskana cała prawa strona bolidu. Bolid najwidoczniej nie chciał skręcić. Kamui Kobayashi natychmiast zabrany samochodem służb medycznych. Drugi kierowca Saubera de la Rosa nadal czeka w boksach. W bolidzie po Perezie, w którym zasiądzie Hispzan trzeba zmienić wiele rzeczy, ponieważ istnieje istotna różnica wzrostu pomiędzy obydwoma kierowcami.


20:52 Rosberg i Schumacher dopiero 13. i 16. odpowiednio. Tor opuści Sutil, który uszkodził bolid ocierając się o bandę na siódmym zakręcie.


20:50 Pietrow wyprzedza Heidfelda czasem 1'16.724


20:40 Alonso obejmuje prowadzenie z czasem 1'15.205. Drugi Vettel, trzeci Massa. Dalej Hamilton, Button i Webber. Heidfeld 7, a Pietrow dalej 11.


20:38 Lewis Hamilton jeszcze nie założył supermiękkich opon, a mimo to zanotował rekordowy czas w pierwszym sektorze. Drugi nieco słabszy, a problemy na szykanie przy "ścianie mistrzów" pozbawił go szans na dobry wynik.


20:35 Z bolidu Pietrowa wydobywa się dym...po błędzie na szykanie zakrętów 8/9.


20:33 De la Rosa, który zastąpił Pereza na razie jako jedyny bez okrążenia pomiarowego. Mechanicy w boksach pracują nad jego bolidem. Stawkę zamykają Kovalainne, Glock i Liuzzi. Pietrow jest 11., a jego kolega z zespołu 9. Pomiędzy pierwszym a ostatnim czasem jest ponad 7 sekund różnicy!


20:30 Powoli kształtuje się czołówka treningu. Siedmiokrotny triumfator GP Kanady Michael Schumacher na razie 16. W I sesji był 3. Przed chwilą coś wypadło z bolidu Niemca.


20:25 Maldonado na supermiękkich oponach. Prawdopodobnie większość kierowców sięgnie po tę mieszankę. Nikt z pewnością nie będzie już używał średnich opon.


20:19 Sergio Perez nie pojawi się na torze już podczas tego weekendu. Meksykanin nie przeszedł pomyślnie testów medycznych w związku z wypadkiem, któremu uległ w GP Monako. Komplikacje widocznie dały o sobie znać po pierwszym treningu. Zastąpi Meksykanina kierowca testowy Saubera Pedro de la Rosa.


20:22 Hamilton drugi 1'15.977. Button trzeci 1'15.989. Kierowcy Renault na razie w pierwszej dziesiątce.


20:16 Punkt orientacyjny z poprzedniej sesji to 1'15.591 Niko Rosberga. Vettel już zdążał poprawić osiągnięcie swojego rodaka.


20:13 Vettel na torze z pierwszym czasem. 1'15.739 Niemca. Za nim Webber i Hamilton.


W porównaniu z pierwszym treningiem w szeregach kierowców doszło do trzech zmian. Za kierownice wrócili Sebastian Buemi i Adrian Sutil. Zamiast Sergio Pereza w barwach Saubera wystartował z kolei Pedro de la Rosa, ponieważ Meksykanin nie czuje się najlepiej.


W Mantrealu 22 stopnie. Asfalt rozgrzany do 45 stoni


20:08 Sebastian Vettel jeszcze nie wyjechał z boksów. Na razie nie wiadomo, co dzieje się w garażu Red Bulla.


20:07 Już większość kierowców na torze. Nick Heidfeld z 1'17.499 przewodzi stawce. Za nim Massa i Pietrow.


20:00 Początek II trenigu


W drugiej sesji kierowcy będą mieli do dyspozycji opony Soft i SuperSoft, a także dwa dodatkowe komplety mieszanki Medium. W sobotnich kwalifikacjach taktyka zużycia opon będzie bez wątpienia decydująca.


Wszyscy kierowcy ukończyli poprzedni trening z czasem nie gorszym niż 107 procent czasu zwycięzcy, co oznacza, że w kwalifikacjach można spodziewać się podobnego rezultatu. Tylko Glock i Karthikeyan mieli trudności z tą granicą w I odsłonie.


-
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia