Drugi trening przed GP Malezji. Najszybszy Webber, problemy Renault

:
Relacja
Komentarze
Od?wie?
30
Webber najszybszy podczas pierwszego treningu

W bolidzie Nicka Heidfelda podczas pierwszego treningu zepsuły się hamulce przedniego prawego koła. Niemiec po awarii nie wrócił już na tor. Ostatecznie zajął siódme miejsce. Ostatni czas osiągnął Witalij Pietrow, który zdołał przejechać zaledwie cztery okrążenia, po czym awarii uległ układ hydrauliczny w jego bolidzie.

Przez około 40 minut drugiego treningu Lotus-Renault nie wypuściło obu kierowców na tor, próbując naprawić usterki. Heidfeld z Pietrowem nerwowo obserwowali pracę mechaników. Ostatecznie zdołali przejechać jednak kilkanaście okrążeń. Niemiec ostatecznie wykręcił ósmy czas (sekunda straty do Webbera), Pietrow był 13.

Bezkonkurencyjne na torze w Sepang były bolidy Red Bulla i McLarena. To właśnie kierowcy tych teamów podzielili się pierwszymi czterema miejscami. Ostatecznie najszybszy był Webber, przed Buttonem, Hamiltonem i Webberem.

Nie najlepiej radzili sobie kierowcy Ferrari. Felipe Massa wykręcił szósty czas, Fernando Alonso zakończył drugą sesję na dziewiątym miejscu.

Trzeci trening w Malezji zostanie przeprowadzony w sobotę o 8 rano. Dwie godziny później kwalifikacje. Zapraszamy na relacje na żywo do Sport.pl


Tak relacjonowaliśmy trening na żywo:


9:30: Koniec drugiego treningu. Kolejny raz najszybszy był Mark Webber. Wydaje się, że o zwycięstwo w Malezji powalczą bolidy Red Bulla i McLarena. Czekamy na oficjalny komunikat Renault o przyczynach problemów z bolidem.


9:25: Zatankowane samochody nie są w stanie poprawić osiągów z pierwszej części sesji treningowej. Na czele stawki nie powinno się już nic zmienić.


9:20: Do końca treningu zostało 10 minut. Pietrow po przejechaniu 11 okrążeń wrócił do boksów. Heidfeld testuje bolid z zatankowanym paliwem.


9:13: Pietrow poprawia się i wskakuje na 13. miejsce. Prowadzi nadal Mark Webber, przed Buttonem, Hamiltonem i Vettelem.


9:08: Heidfeld traci do Webbera sekundę. Spadł na ósme miejsce i właśnie zjechał do garażu.


9:02: Nick Heidfeld jedzie coraz szybciej. Siódmy czas Niemca. Pietrow jest ostatni.


9:01: Schumacher na poboczu, szybko jednak wraca na tor.


9:00: 11. czas Nicka Heidfelda, Pietrow spadł na 18. miejsce. Niemcowi idzie dużo lepiej niż Rosjaninowi, który jeździ dziś bardzo spokojnie. Nie wiemy jak wpływ ma na to usterka bolidu.


8:57: Heidfeld wreszcie wyjechał na tor. Czekamy na pierwszy czas.


8:52: Button wskakuje na drugie miejsce, choć wydawało się, że prześcignie Webbera. Zbyt dużo stracił jednak w trzecim sektorze.


8:51: Pietrow poprawia swój wynik i awansuje na 17. miejsce.


8:50: Niemal 8 sekund straty Rosjanina do Webbera. Ostatnie miejsce. A Heidfeld nadal nie zanotował okrążenia pomiarowego.


8:48: Pietrow wyjechał na to i jest już na pomiarowym kółku. Jedzie bardzo spokojnie.


8:47: Do tej pory to była bardzo udana sesja dla Maldonado. Wenezuelski kierowca właśnie wypadł jednak z toru podczas... zjazdu do alei serwisowej. Dziwny wypadek. Żółta flaga na torze.


8:43: Mark Webber jako pierwszy schodzi poniżej granicy 1:37. 1:36:876 - to czas Australijczyka, który aktualnie przewodzi stawce.


8:42: 1:37:090 - to najszybszy czas Sebastiana Vettela, który właśnie wskakuje na pierwsze miejsce


8:38: Drugi czas Alguersuariego. Szybko wyprzedza go Michael Schumacher, który wskakuje na pierwsze miejsce.


8:35: A atmosfera w garażu Renault jest bardzo nerwowa... Pietrow nerwowo obserwuje pracę mechaników. Chciałby już wyjechać na tor - nie miał dziś zbyt wielu okazji by się pokazać - przejechał tylko 4 kółka.


8:34: Kierowcy na razie pojawiają się na torze tylko na kilka okrążeń i szybko zjeżdżają do boksów. Niebawem jednak zespoły będą musiały sprawdzić wytrzymałość opon.


8:31: Po 30 minutach treningu czołówka przedstawia się następująco: Maldonado (1.38.968), Hamilton, Alonso, Barrichello, Button, Massa.


8:30: Więcej o problemach Lotus-Renault: zespół poinformował, że są to kłopoty z zawieszeniem. Nick Heidfeld także nie ma pojęcia co jest przyczyną problemów.


8:24: Webber, pierwszy rano, na razie bardzo daleko... 16 miejsce, tuż za Vettelem.


8:21: Po 20 minutach najszybszy czas osiągnął Pastor Maldonado. Za nim są Lewis Hamilton i Michael Schumacher. Nadal swojego tempa nie może złapać Sebastian Vettel, który traci do prowadzącego aż 5 sekund.


8:20: 20 minut i 17 kierowców przejechało już minimum 5 okrążeń. Na torze jest ścisk, brakuje tylko dwóch czarno-złotych bolidów Lotus-Renault. Na razie nie zanosi się na szybki powrót Pietrowa i Heidfelda.


8:05: 5 minut i już 10 kierowców zameldowało się na torze. Po dość leniwej pierwszej sesji, zawodnicy biorą się do pracy.


8:01: Komunikat z obozu Renault: Zawodnicy nie pojawią się na torze dopóki zespół nie zrozumie problemów z porannej sesji.


8:00: Czas start! Zaczynamy relację z drugiej sesji treningowej.


Przed drugą sesją treningową:
Mark Webber z Red Bulla osiągnął najlepszy czas podczas pierwszego treningu przed GP Malezji. Drugi był Lewis Hamilton z McLarena, a trzeci Michael Schumacher z Mercedesa. Zwycięzca GP Australii Sebastian Vettel (Red Bull) osiągnął 17. czas. Mało okrążeń przejechali kierowcy Ferrari. Więcej o pierwszej sesji treningowej w Malezji.

Drugą okazję do wypróbowania bolidów kierowcy będą mieli już o 8 polskiego czasu. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo w Sport.pl


-
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia