F1. Lotus Renault GP zaprezentował swój bolid

Relacja
Komentarze
Tabela
Od?wie?
9
Kilka minut po godzinie 12:30 pierwsi kierowcy zespołu Erica Boulliera - Robert Kubica i Witalij Pietrow, zdjęli czarną płachtę i zaprezentowali nowe auto R31. Uwagę przykuła od razu zmiana malowania pojazdu. W porównaniu z bolidem R30 dominuje na nim kolor czarny, któremu towarzyszą odcienie złota.

Chwilę potem kilka minut na zrobienie zdjęć mieli fotoreporterzy. Najpierw do dyspozycji mieli sam bolid, później do ujęć pozowali również Kubica z Pietrowem.

Oprócz nich w całej ceremonii brali udział Eric Boullier, Gerard Lopez oraz kierowcy testowi. Zaskoczeniem była obecność wśród nich Brazylijczyka Bruno Senny, który od tego sezonu dołączy do ekipy.

Podobnie jak samochody Lotusa i Mercedesa (wizualizacja), czarno-złoty R31 posiada wysoki i szeroki nos, nasuwający skojarzenia z Red Bullem. Sekcje boczne zostały mocno wyprofilowane, a po bokach airboxu znalazły się dwa dodatkowe wloty powietrza - fachowo opisał bolid portal f1.pl.

Dyrektor techniczny zespołu Lotus Renault GP James Allison kierunek zmian wprowadzony do nowego egzemplarza scharakteryzował jako 'odważne'. - Wybraliśmy drogę, którą śmiało można określić jako najodważniejszą z odważnych - powiedział Allison nawiązując do słów innych konstruktorów, którzy podobnych określeń używali wobec swoich nowych maszyn.


12:55 Zamieszanie powoli opada. R31 zniknął już z dywanu, na którym został zaprezentowany. Już jutro podczas testów sprawdzić będą go mogli Robert Kubica i Witalij Pietrow.


12:49 A oto jak wyglądał moment odsłonięcia bolidu:


12:45 Przy okazji prezentacji nowego auta, ekipa Lotus Renault ogłosiła również, że kierowcą testowym w nadchodzącym sezonie zostanie Bruno Senna


12:40 Tak jak przypuszczano R31 ma złoto-czarne barwy. Jest to nawiązanie do kolorystyki bolidu z lat 70 i 80.


12:38 Odsłonili! Robert Kubica i Witalij Pietrow powolnym ruchem ściągnęli czarną płachtę z bolidu. Teraz dłuższą chwilę na wykonanie swojej pracy mają fotoreporterzy.


12:35 Na temat swojego nowego narzędzia pracy wypowiedział się Robert Kubica. Jak stwierdził Polak: ?Najważniejsze, żeby był on szybki?.


12:29 Na razie widzimy tylko kształt maszyny, która ukryta jest pod czarną płachtą


12:25 Swoje nowe auta na sezon 2011 zaprezentowały już Ferrari, Lotus i Sauber. Nadszedł czas, aby swoją maszyną pochwalili się szefowie Roberta Kubicy. Innowacja przepisów zmusiła ich do wprowadzenia szeregu zmian. Jakich dokładnie? Dowiemy się już za chwilę.


-
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia